У Чернівцях вперше в Україні поховають 19 воїнів у братській могилі

У Чернівцях уперше за час повномасштабного російського вторгнення поховають військових у братській могилі. 19 бійців ЗСУ загинули під час авіанальоту в березні 2022 року в Людвинівці Київської області.

Про це розповіла адвокатка сімей загиблих Галина Янко у Фейсбуку.

16 із 19 бійців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”, що базується у Коломиї Івано-Франківської області, вдалося ідентифікувати. Це було зробити надзвичайно складно, адже після вибуху тіла сильно обгоріли. Встановити ДНК решти хлопців не змогли ні українські, ні закордонні експерти.

Оскільки всі хлопці служили в одній бригаді і більшість із них – з Чернівців, рідні вирішили поховати їх усіх в одній могилі.

Як каже адвокатка родин загиблих, в похованні будуть військові родом з Чернівецької, Хмельницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Донецької областей.

За часів Незалежності ніколи Україна не знала такого спільного захоронення військових. Процесуально це було неможливо.

“Нам допомагали усі правоохоронці прокуратури, поліції, СБУ, судмедексперти, експерти з Гааги, мерія Чернівців. Всіх кого я перелічила ніколи в своїй практиці не мали такого досвіду, щоб процесуально захоронити останки 19 військових спільно. Але найбільше нам допомагали хлопці на небесах. Якби Ви знали що ми разом з батьками і рідними пройшли … і точно батьківські молитви, і бажання хлопців бути знайденими та знайти вічний спокій допомогли нам”, – розповіла Янко.

Загиблі в Київській області військові, чиї особи були встановлені, вже отримали нагороди від Президента, інші отримають незабаром, вважає адвокат.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *