Євробачення: як усе відбуватиметься

Рівно через десять днів у Києві розпочнеться Євробачення-2017. Як, за якими умовами і сценаріями відбудеться це феєричне пісенне, 62-е за рахунком, дійство?

Цікаво знати, що Євробачення проводили 61 раз, а переможців конкурсу було – 64. Справа в тому, що у 1969 році одразу чотири країни (Британія, Іспанія, Нідерланди та Франція) отримали рівну кількість балів і переможцями було оголошено усіх чотирьох учасників. Пізніше для таких випадків розробили спеціальні правила. Протягом десятиліть правила визначення переможця мінялися шість разів.

Найбільше перемог на Євробаченні отримала Ірландія (7 разів). Швеція – 6. А Норвегія 11 разів посідала останні місця, але тричі перемагала. Найуспішнішим переможцем цього конкурсу за всі часи називають шведську групу “ABBA“, яка здобула перше місце у 1974 році. Минулого року Євробачення у прямому ефірі дивилися 204 мільйони глядачів.

Україна на Євробаченні – з 2003 року. Вперше її представив співак Олександр Пономарьов із піснею «Hasta la Vista» – тоді він посів 14-ту сходинку.

У 2004 році співачка Руслана з піснею “Wild Dances” здобула перемогу й право на проведення ювілейного 50-го пісенного конкурсу Євробачення в Україні.

На Євробаченні-2005 Україну представляв гурт “Гринджоли” з піснею «Разом нас багато». Гурт посів 19-ту сходинку, що стало найгіршим результатом України за всю історію конкурсу. У 2015 році Україна не брала участі в конкурсі. У 2016 році Україну представляла співачка Джамала з піснею «1944», яка здобула перемогу, набравши 534 бали. Це друга перемога України на пісенному конкурсі Євробачення після 2004 року.

На Євробаченні-2017 Україну представлятиме гурт «O.Torvald» з піснею «Time».

Конкурс складається із трьох концертів, двох півфіналів і фіналу. Цього року в ньому беруть участь 42 учасники. Росії серед них немає.

Жеребкування визначало, які країни виступатимуть у двох півфіналах.

Перший півфінал: Чорногорія, Фінляндія, Грузія, Португалія, Бельгія, Швеція, Албанія, Азербайджан, Австралія, Кіпр, Словенія, Вірменія, Молдова, Чеська Республіка, Латвія, Ісландія, Греція та Польща.

Другий півфінал: Македонія, Мальта, Нідерланди, Сербія, Данія, Росія, Румунія, Угорщина, Австрія, Ірландія, Швейцарія, Естонія, Ізраїль, Болгарія, Сан-Марино, Литва, Хорватія, Норвегія та Білорусь.

До фіналу вийдуть ті конкурсанти, які у своєму півфіналі посядуть 1–10 місця.

Також у фіналі співатимуть представники країн “Великої п’ятірки“, засновників конкурсу – Великої Британії, Італії, Іспанії, Франції, Німеччини, а також країни, що приймає Євробачення.

Максимальна тривалість пісні – три хвилини.

Ведучі конкурсу розмовлятимуть англійською та французькою мовами. Коментарі державною мовою додаватимуться для трансляції у своїй країні.

Переможцем цього року стане той учасник, який отримає найбільшу кількість балів журі та телеглядачів, які окремо ставитимуть від 1 до 12 балів. Кожна країна сама призначає національне журі з п’яти членів на чолі з головою. Це мають бути професіонали з музичної індустрії.

Бали журі і глядачів додаються. Голосувати за свого учасника країна не може.

Якщо хтось отримає однакову кількість балів, переможцем стане той учасник, який набрав найбільшу кількість голосів від телеглядачів.

Спочатку оголосить бали журі, після чого до них додадуть голосування глядачів. При цьому оголошувати результати глядацького голосування почнуть із конкурсантів, які отримали найменшу кількість балів. До останнього моменту не буде відомо, хто стане переможцем.

Де дивитися Євробачення?

В Україні шоу транслюватимуть на телеканалі UA:Перший. Також прямі трансляції будуть на сайті eurovision.tv.

У фіналі під час так званого інтервал-акту співатимуть Onuka, Джамала і Руслана.

Дати прямих трансляцій:

Перший півфінал – 9 травня о 22:00
Другий півфінал – 11 травня о 22:00
Фінал – 13 травня о 22:00

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Олексія ІВАНОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × one =