У Третьяковці п’яний відвідувач пошкодив картину “Іван Грозний вбиває свого сина” (+відео)

Ввечері 25 травня відвідувач Державної Третьяковської галереї у Москві пошкодив картину Іллі Рєпіна “Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року”, яка більше відома як “Іван Грозний вбиває свого сина”. Чоловік розбив скло, яке захищає картину, за допомогою металевого стовпчика огорожі, після чого кілька разів вдарив ним полотно. У результаті нападу картина отримала серйозні пошкодження.

У Третьяковській галереї заявили, що полотно прорване у трьох місцях у  центральній частині і сильно постраждала авторська рама. За словами представників галереї, нападник зосередив удари в районі фігури царевича. Зображення облич і рук царя і його сина не постраждали, а саме вони, як пояснили представники Третьяковки, становлять найбільшу цінність.

Нападника скрутили працівники музею і передали поліції. На допиті він пояснив, що пошкодив картину “через недостовірність зображених на полотні історичних фактів”. На опублікованому МВС відео чоловік каже, що усвідомлює тяжкість свого вчинку і визнає, що був п’яний. “Приїхав подивитися на неї (картину – ред.), о восьмій вечора хотів уже йти, але зайшов у буфет і випив 100 грамів горілки. Горілку не п’ю, ось і накрило”, – розповів вандал.

Нападника звуть Ігор Подпорін, йому 37 років, він безробітний, раніше не судимий, не перебуває на психіатричному обліку, мешкає у Воронежі.

Проти нього порушили кримінальну справу про знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини (ч. 1 ст. 243 Кримінального Кодексу РФ). Ця стаття передбачає покарання у вигляді штрафу до трьох мільйонів рублів, обов’язкових робіт або позбавлення волі на строк до трьох років. Поліція клопоче про арешт підозрюваного.

Співробітники Третьяковської галереї вже провели термінові реставраційні роботи. Картину вилучили з експозиції і перенесли в реставраційну майстерню одразу ж після закінчення первинних слідчих дій. Співробітники музею зняли з полотна раму і витягли залишки скла. Програму відновлення картини розробить розширена реставраційна рада, на яку обіцяли запросити провідних фахівців. Найвирогідніше, тепер відвідувачі не зможуть побачити її наступні кілька років.

Це вже не перший напад на картину. Роботу, яку Ілля Рєпін написав в 1885-1886 роках, у 1913 році пошкодив ножем іконописець-старообрядець Абрам Балашов. Він порізав обличчя героїв, тож Іллі Рєпіну довелося переписати їх заново.

У 2013 році православні активісти вимагали від Третьяковської галереї прибрати картину з експозиції, оскільки, за їхніми словами, доказів вбивства Іваном Грозним свого сина немає. Галерея відмовилася це зробити.

У Третьяковці п'яний відвідувач пошкодив картину "Іван Грозний вбиває свого сина"

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + eighteen =