З 1 квітня зростуть тарифи обленерго

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 квітня збільшить тарифи компаній у сфері постачання та розподілу електроенергії. Постанову Нацкомісії опубліковано 27 січня у виданні “Урядовий кур’єр”. У більшості розподільних компаній тарифи зростуть на 20%, єдиною компанією, тарифи якої знизяться, є “Енергія-Новояворівськ”.

Зокрема:

  • тариф у сфері розподілу електроенергії “ДТЕК Високовольтні мережі” зросте на 103%;
  • тариф “Київенерго” на постачання і розподіл електроенергії підвищений на 35-90%  залежно від класу споживачів.

Причиною збільшення тарифів НКРЕКП називає зростання операційних витрат і збільшення фонду заробітної плати обленерго.

Нагадаємо, з 1 січня електроенергія подорожчала на 9,5%. Наступне підвищення цін заплановано на 1 квітня – на 6,1%.

Загалом у 2018 році НКРЕКП планує підвищити оптово-ринкову ціну на електроенергію на 16,2%.

Зростання тарифів регулятор пояснює інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні, а також подорожчанням газу (+16,7%) і вугілля (+38,3%).

Нагадаємо, у березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення прогнозованої вартості оптово-роздрібної ціни на енергетичне вугілля для українських теплоелектростанцій, яка отримала назву “Роттердам +”. Вона визначається за такою формулою: API2 + фрахт. АPI2 – зведений індекс цін на вугілля в регіоні ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен) за попередні 12 місяців, а також витрати на його доставку в порт.

Експерти наголошують на тому, що тариф API2 вже включає в себе витрати на транспортування. Водночас неважливо, звідки на ТЕС завозиться вугілля – хоч імпортне, хоч із окупованих територій. Тому додаткові “витрати на транспортування” просто кладуть собі в кишеню великі енергокомпанії, а споживачі необґрунтовано переплачують за електроенергію.

Нагадаємо, група ДТЕК Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації в Україні.

У серпні 2017 року Фонд державного майна продав на аукціоні 25% акцій ПАТ “Київенерго” (759,63 млн грн), 25% акцій ПАТ “ДТЕК Донецькобленерго” (143,8 млн грн), 25% акцій ПАТ “ДТЕК Західенерго” (417,163 млн грн), 25% акцій ПАТ “ДТЕК Дніпроенерго” (728,236 млн грн) і 25% акцій ПАТ “ДТЕК Дніпрообленерго” (1,004 млрд грн). Акції енергокомпаній придбала компанія Ornex, що входить до групи СКМ олігарха Ріната Ахметова. Таким чином структури Ахметова тепер контролюють 97,3% акцій “Київенерго” і 96% акцій “ДТЕК Західенерго”, до складу якої входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт, Львівенергоавтотранс, Западенергопоставка.

У червні-жовтні 2018 року Фонд державного майна України планує продати:

  • ПАТ “ЦЕНТРЕНЕРГО” (78,29%).
  • ПАТ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО” (70%);
  • ПАТ “ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО” (60,248%);
  • АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ “ХАРКІВОБЛЕНЕРГО” (65,001%);
  • ПАТ “ХМЕЛЬНИЦЬКОБЛЕНЕРГО” (70,009%);
  • ВАТ “ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО” (50,999%);
  • ПАТ “ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО” (46%).

З повним списком підприємств на приватизацію можна ознайомитися тут.

Як нас нахабно дурять на електроенергії

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *