В Чорнобильській зоні збудують парк сонячної енергетики

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак розповів про майбутнє Чорнобильської зони відчуження. Тут збудують парк наземних сонячних панелей.

Відбулася офіційна презентація попереднього техніко-економічного обґрунтування цього проекту. Фінансово підтримала цю справу Франція.

Ще у 2016 році Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження звернулися до бізнесу і запропонували подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. За цей період надійшло понад 60 заявок (Данія, США, Китай, Німеччина, Франція, Білорусія та інші).

«Зважаючи на зацікавленість інвесторів, ми вирішили залучити до аналізу та розробки техніко-економічного обґрунтування проекту міжнародних експертів у сфері альтернативної енергетики. У червні 2017 року французький уряд прийняв рішення підтримати фінансово реалізацію такого техніко-економічного обґрунтування для будівництва сонячного парку у зоні відчуження», – розповів Остап Семерак.

Це дослідження виконав світовий лідер у галузі відновлювальної енергетики компанія “Tractebel Engineering” за кошти французького уряду. Прогнозована потужність станції складатиме 1,2 ГВт.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

На цю тему читайте також

В Україні дві тисячі родин встановили сонячні батареї

Найбільша «хатинка» для зруйнованого реактора 

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + 14 =