В Україні дві тисячі родин встановили сонячні батареї

Альтернативна енергетика в Україні поки що в зародковому стані. Статистика свідчить: за останні три роки в Україні 3010 приватних домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт. Більшість сімей, а саме – близько двох тисяч родин, торік перейшли на «чисту» електроенергію.

Зокрема, у IV кварталі 2017-го, незважаючи на зимовий період, перевагу «чистій» електроенергії надали 687 домогосподарств, що на 30% більше порівняно з III кварталом того ж року.

Урядові чиновники пояснюють цю позитивну статистику ось чим:

«Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 році Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний «зелений» тариф із прив’язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції». Такі міркування висловив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Якщо сонячні установки потужністю до 30 кВт встановлено у 2017 році, то «чисту» електроенергію можна реалізовувати за тарифом 18,09 євроцента/кВт год до 2030 року.

Переходити на «сонячну» електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.

У Хмельницькому та місті Броди (Львівська область) з міського бюджету повертають 10% вартості робіт із встановлення сонячних електростанцій.

Загалом, за три роки приватними домогосподарствами інвестовано у встановлення сонячних панелей майже 52 млн євро, повідомляє Урядовий портал.

Ніби все добре. Але як простій селянській родині придбати дороговартісне обладнання для сонячної енергетики, якщо вона ледве зводить кінці з кінцями? Роботи в селах немає, пенсії мізерні, комунальні тарифи – скажені, інфляція “заїдає”… А киньмо погляд на традиційну енергетику, яка під п’ятою олігархів.

Монополісти не вкладають кошти в модернізацію мереж, обладнання, трансформаторних підстанцій… Вони лише викачують наші з вами кошти… Отак і живемо…

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *