У Франції затримали Ніколя Саркозі

Колишнього президента Франції Ніколя Саркозі затримали у справі про фінансування його виборчої кампанії в 2007 році. Вранці 20 березня Саркозі вперше прибув на допит у цій справі в кримінальну поліцію Нантера (західне передмістя Парижа), де його взяли під варту.

У правоохоронних органів є 48 годин, щоб визначитися з запобіжним заходом щодо екс-президента.

Ніколя Саркозі був президентом Франції з 2007 по 2012 рік. Він був обраний як кандидат від правоцентристської партії «Союз за народний рух». На виборах у 2012 році він у другому турі програв кандидату від Соціалістичної партії Франсуа Олланду. Балотувався і в 2016 році, але невдало, і в підсумку президентом став Еммануель Макрон.

У березні 2011 року син колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі Саїф-аль-Іслам заявив, що його батько був спонсором виборчої кампанії Саркозі і дав на неї понад 50 мільйонів євро.

У березні 2012 року французьке видання Mediapart опублікувало документи про зв’язки Каддафі з Саркозі. Останній назвав їх фальшивкою.

Поліція ж почала розслідування можливого фінансування владою Лівії передвиборчої кампанії Саркозі у квітні 2013 року.

Проти Саркозі вже проводили аналогічне розслідування. У 2010 році його звинуватили в тому, що він обманом отримав він Ліліан Бетанкур дочки засновника косметичної компанії L’Oreal і найбагатшої жінки світу –  гроші на свою передвиборчу кампанію в 2007 році.

Сам Саркозі відкидав усі звинувачення на свою адресу. У 2013 році справу проти Саркозі про зловживання довірою Бетанкур закрили.

Фото Torsten Silz/DPP/GlobalLookPress

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *