Що чекає власників автівок з єврономерами?

Оприлюднено законопроект, який голова Комітету з митної політики Верховної Ради Ніна Южаніна надала активістам нерозмитнених авто для ознайомлення. Його виклали на сторінці Фейсбуку активісти руху “АвтоЄвроСила”, які вели перемовини з депутатами щодо легалізації незаконно завезених в Україну автомобілів.

В ньому чітко прописано, як буде вирішена проблема нелегального ввезення та експлуатації автомобілів на іноземній реєстрації по території України.

Зокрема, проектом передбачено, що усі автомобілі, які будуть ввезені в режимі транзиту, мають бути зареєстровані в Україні протягом 30 днів після перетину кордону. Причому це може бути лише один автомобіль на особу. Якщо громадянин ввозить більше одного авто, він сплачує гарантований платіж у розмірі повної ставки розмитнення (мито, акциз, ПДВ). Якщо термін транзиту порушується, грошова застава не повертається.

Окрім того, якщо термін транзиту автомобіля перевищено більш ніж на місяць, громадянин має сплатити штраф у розмірі 170 000 грн (10 000 неоподатковуваних мінімумів громадян). Такий штраф має стати серйозною перешкодою для порушення строків транзиту, яким зараз користуються власників автомобілів на “євробляхах”.

Законодавці також пропонують перекрити схему “верблюдів”, тобто ввезення в Україну автомобілів іноземцями, які потім передають машину українцям. За таке правопорушення іноземець має сплатити штраф у розмірі 17 000 грн (тисяча неоподаткованих мінімумів). Таким чином, бажаючих стати “верблюдом” серед іноземців має поменшати.

Отже, якщо проект закону приймуть, українці зможуть їздити на авто, зареєстрованому на іноземну компанію, до 10 днів. Зараз – це рік і для цього громадяни купують автомобілі в Литві, реєструють на місцеву компанію, і та оформляє для українців довіреність на користування автомобілем.

Якщо ж знадобиться термін більш ніж 10 днів – доведеться підтверджувати це документами. А якщо водій, який ввіз машину в Україну, передасть авто в користування комусь іншому або розбере її на запчастини, то йому загрожує штраф 17 000 грн.

Поліція і фіскальна служба отримають доступ до бази прикордонників. Фактично, вони отримають право зупиняти водіїв на єврономерах і перевіряти терміни перебування в Україні. Для цього створять електронну базу автомобілів, які в’їхали в Україну.

Також депутати хочуть ввести обов’язкову реєстрацію машин, які в’їжджають в країну більш ніж на 30 днів.

За перевищення термінів перебування в Україні вводяться нові штрафи. Затримка в Україні на:

  • 1-3 дні – 850 грн., або попередження;
  • 4-10 днів – 5100 грн.;
  • 10-20 днів – 17000 грн.

Якщо автомобіль зареєстровано на компанію – штрафи ще вищі. За затримку в Україні до 20 днів – штраф 17 тис. грн. Такий же штраф за втрату транспорту або його передачу.

Якщо авто перевищить терміни перебування в Україні на:

  • більш ніж 20 днів, штраф – 34 тис. грн;
  • більш ніж 30 днів, штраф – 85 тис. грн;
  • більш ніж 30 днів – 170 000 грн., або конфіскація автомобіля.

Штрафувати пропонують не тільки власника авто (він може бути підставним), але і водія. Якщо водій їздить на машині, яка порушила режим перебування в Україні, його оштрафують на 8500 грн. За повторне порушення – штраф 17 000 грн, позбавлення прав на рік і конфіскація автомобіля.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 6 =