Визначено найкращу концепцію меморіалу в селі Ягідне (+відео)

Архітектурне бюро Derbin Arch перемогло в конкурсі на найкращу концепцію меморіалу у селі Ягідне Чернігівської області.

Про це голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм повідомив 12 лютого у Facebook.

Під час окупації 370 осіб (зокрема майже 70 – діти) росіяни тримали приблизно місяць в підвалі місцевої школи.

“11 людей померли. Інші ніколи не забудуть пекла, яке пережили. Школа вже ніколи не буде просто школою – вона перетвориться на меморіальний комплекс. Сьогодні журі оголосило переможця проєкту на кращу концепцію меморіалу в селі Ягідне – це архітектурне бюро Derbin Arch”, – написав Найєм.

Про Ягідне читайте також: 27 днів між життям і смертю. Воєнні злочини окупантів у селі Ягідне

Проєкт, що переміг, має вигляд куба, через який сочиться вода. Ідея передбачає розмістити його в центрі будівлі, яка збереглася майже повністю.

“Перед входом до будівлі – залишки зруйнованої техніки. Це початок експозиції. Потім можна спуститися до підвалу або піднятися на другий поверх до експозиційного простору й завершити огляд на даху на оглядовому майданчику. Серед меморіальних експонатів: місця страт і поховань місцевих жителів, залишки трофейної техніки, капонірів, місць фортифікаційних укріплень окупантів”, – описав голова Держагентства проєкт, що переміг.

Він зазначив, що всередині будівлі будуть лекторій, адміністративний блок, місце для соціального підприємництва і психологічної реабілітації.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *