В Гостомелі релігійна громада перейшла від московської церкви до ПЦУ. Як відреагував на це рішення Тарас Думенко (+відео)

В Гостомелі релігійна громада прийняла рішення про перехід з московського патріархату до Православної церкви України.

“Нарешті у храмі на вулиці Свято-Покровська будуть правити службу українською мовою, забудуть хто такий супостат Кирило і збільшать кількість прихожан за рахунок дійсних патріотів України. Це рішення прийнято сьогодні на зборах одноголосно, жодного голосу проти. Але після прийняття рішення, трапився і певний казус. Одна із учасників зборів, жінка літнього віку, заявила що інша церква у селі Мостищі, яке вже давно є частиною Гостомеля, теж має перейти від московитів до ПЦУ. На що блискавично відреагував її представник і закричав що це неможливо, адже ця церква приватна. Бачите, як ворог через колаборантів приватизував не тільки слова із корінням РУС, але і вважає що скупив всі права на спілкування українців з Богом”, – написав у Фейсбуці мешканець Гостомеля Віталій Купрій.

На зборах парафіян був присутній і начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Тарас Думенко, який висловив свою позицію щодо церковного питання як мешканець.

За словами Віталія Купрія, Думенко підтримав перехід парафії від московитів до ПЦУ. Але свій виступ почав із того, що, як людина віруюча, може “помолитися в будь-якій церкві будь-якої парафії, не обираючи, чи вона католицька, чи – греко-католицька, чи – московського патріархату, чи – Київського…” Такі акценти Думенка викликали обурення присутніх.

Дивіться відео про це:

Читайте також:

Секретар окупаційної влади в Маріуполі Хармишев досі числиться членом виконкому Гостомельської селищної ради

Фото Олексія Іванова.

Редакція

Редакція “Українського репортера”