Хто ви, Тарас Думенко, і з ким ви? Глава Гостомельської селищної військової адміністрації має публічно висловитися щодо своїх зв’язків

Про кадри під час війни. Президент України 21 березня утворив Гостомельську селищну військову адміністрацію. Того ж дня Глава держави призначив Думенка Тараса Вікторовича начальником Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області.

Одразу ж тамтешня селищна рада пафосно відреагувала на це призначення: «Це високе і відповідальне визнання. В цей складний для країни і особливо для нашої громади час президент ввірив керівництво в надійні і відповідальні руки!»

Зрозуміло, шо навіть під час війни не обійтися без кадрових змін.  Женемо геть думки, що можуть бути якісь прикрі помилки в тих чи інших призначеннях, бо війна максимально мобілізує народ, владу, спонукаючи проявляти найкращі людські якості, бути жертовними і надзвичайно мотивованими заради збереження країни, своїх родин, домівок, зрештою самого життя. Ми навіть готові заплющити очі на якісь несуттєві прорахунки. Водночас хочемо, щоб нові кадри були винятково чесними і глибокопорядними, фахівцями високого гатунку. Щоб не було напівтонів, як і напівправди, “білих плям” в біографіях тих чи інших нових начальників. Бо від правди не сховатися, її не заглушити. Наші героїчні воїни, Збройні Сили, відважний український народ – запорука цієї правди.

Сьогодні ще йдуть бої в багатьох куточках на півночі Київської області, в тому числі в Гостомелі. Героїчний Гостомель став «містом Героєм». Справедливо!

Оскільки щодня Гостомель «проходить» у фронтових зведеннях, то ми поцікавилися, що відомо про нового керманича Гостомельської селищної військової адміністрації. На офіційних ресурсах ми не знайшли його біографії, яка б фігурувала у зв’язку з призначенням. І це викликало певне здивування.

На сайті Гостомельської селищної ради (у довоєнній інформації) зазначено, що Думенко Тарас Вікторович входить до складу виконкому цієї ж ради, а його посада – партнер консалтингової компанії Dilai invest, менеджер з розвитку бізнесу ISE group.

Думенко – 1989 року народження, родом з Луцька, нині мешкає у Києві. З кількох надійних джерел нам стало відомо, що Тараса Вікторовича привітали з призначенням деякі гостомельчани, ставлення до яких у громаді є вельми неоднозначним у зв’язку з їхньою корупційною діяльністю.

Поспілкувавшись у різний час з декількома членами виконкому Гостомельської селищної ради ми почули, що Думенко добре знайомий з Ростиславом Скуратівським (вихідцем з Бородянки), який працював радником у тестя – мера Гостомеля Прилипка і казково розбагатів останніми роками. Певно, через це гостомельчани назвали Ростислава “діамантовим зятем”.

Ось що, приміром, 2 червня 2020 року розповідав у статті «Діамантовий зять Гостомеля» сайт 04597.com.ua:

“…Скуратівський лише рік тому став офіційним чоловіком доньки селищного голови Надії. А до появи в Гостомелі Ростік був бідною людиною. У нього була лише Skoda octavia, куплена у 2012 році. Жодної землі, квартири чи іншої нерухомості у Скуратівського, як свідчать реєстри, не було. Тобто, пояснити появу мільйонів продажем нерухомості чи іншого майна у Скуратівського немає шансів. Чоловік доньки Прилипка за два роки зі злидня став мільйонером.

А тепер детально. Так, згідно з декларацією Скуратівської Надії за 2019 рік, її чоловік володіє ювелірними виробами (дорогоцінне каміння) вартістю 1,2 млн грн, яке було придбане у червні минулого року. А також зберігає готівкою 14 млн грн та 80 тисяч доларів.

Надія Скуратівська показала в декларації й автомобілі свого чоловіка, зокрема й Infiniti QX60 2016 року за 1 134 000 грн та китайські мотоцикл і квадроцикл, які були придбані в один день на суму 115 000 грн. Ймовірно Ростік вирішив побавитися чи з’їздити на полювання.

Проте у декларації немає нового спорткару Chevrolet Camaro, ціна якого стартує від 68 тисяч зелених. А у квітні 2020 року Скуратівський почав приїздити до селищної ради на легендарному представницькому позашляховику Hummer. Машина ця 2006 року, але з дуже малим пробігом та шаленим розходом пального − 23 л на 100 км. Такі авто на ринку коштують від 40−45 тисяч доларів…»

Наприкінці 2021 року Ростислава Скуратівського було заарештовано за підозрою у хабарництві.

Докладніше про цю справу. 28 листопада 2021 року «Київський регіон» повідомляв: «Запобіжний захід Ростиславу Скуратовському, зятю Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка, 60 діб тримання під вартою або 14 млн грн застави… Помічника та зятя мера Гостомеля Юрія Прилипка затримали при отриманні хабара у розмірі 290 тисяч доларів. Зять Прилипка – Ростислав Скуратівський та його помічник Міщанин, зловживаючи посадовими обов’язками, вимагали від місцевого приватного підприємця хабар, в особливо великих розмірах, за передачу у його власність ділянки на території ОТГ розміром 1,2 га.

За $600 тис зловмисники обіцяли передати у приватну власність ці 1,2 га землі та «протягнути» це питання через 2 сесії територіальної громади. У подальшому пропонували комерсанту придбати ще майже 40 га, які Державний лісовий фонд України нібито передасть на баланс ОТГ. Заходи із викриття протиправної діяльності проводились СБУ спільно з ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

У зв’язку з цим, вищевказаним особам було передано 10 тисяч доларів декілька днів тому, а під час затримання вони мали отримати другу частину у розмірі 290 тисяч доларів.

Наразі двом фігурантам оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України”.

Цього року Скуратівський вийшов із СІЗО – йому було замінено запобіжний захід: суд відправив його під домашній арешт. Нагадаємо, що війна не скасовує кримінальні провадження.

Про комбінації Скуратівського можна подивитися і на ютюб-каналі (програма “Махляри”).

Тому й хочеться запитати начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Тараса Думенка, чи не шкодить його репутації знайомство з цим одіозним персонажем? Утім до кола “цікавих” та “колоритних” знайомих  Думенка входить ще одна вельми доволі “непересічна” особа з Гостомеля – Олександр Коваленко.

Тарас Думенко (ліворуч) і Олександр Коваленко. Світлину зроблено під час бізнес-форуму в Гостомелі 1 лютого 2018-го.

Все ж цікаво, що лежить в основі знайомства Думенка і Коваленка? Під час бізнес-форуму в Гостомелі 1 лютого 2018-го Думенка тоді було запрошено й до президії (на фото нижче).

Чимало гостомельчан тоді припустили, що бізнес-форум було проведено здебільшого заради піару правлячої верхівки Гостомеля, бо дієвих результатів від заходу – нуль.

Про скандальні походеньки Коваленка 27 квітня 2018 року розповідав сайт «Громада Приірпіння». Матеріал було присвячено тому, як в селі Гора, що поблизу Борисполя, місцева громада, активісти обурилися діям заїжджих «реформаторів» з Гостомеля. Цитуємо:

«У нашому селі ( Гора – ред.) з’явились колоритні персонажі, які гучно та самовпевнено заявили про себе як провідних спеціалістів в області місцевого самоврядування. Такі собі Ростислав Скуратівський, Олександр Коваленко, Зореслав Замойський приїхали в село Гора Бориспільського району й одразу почали вести себе як господарі та вчити місцеве населення та депутатів, як треба жити.

Привіз їх в село сільській голова Роман Дмитрів з селища Гостомеля, де вони розгорнули видимість бурхливої діяльності, створивши ГО “Агенція розвитку Гостомеля”, і одразу оселив в приміщенні сільської ради, надав вільний доступ для адміністрування офіційної сторінки сільради, дозволив їм фривольну поведінку під час проведення сесії…

Поведінка гостомельської трійки одразу впала в око зухвалістю, зверхністю та нахабством по відношенню до місцевих мешканців, депутатів, особливо до представників депутатської групи “Єдність”, яка виступає за інтереси громади села.

Під час сесії сільради Скуратівський постійно порушував порядок, провокував місцевих жителів на конфлікти, вигукував образливі слова в бік депутатів та інших присутніх, робив усе, щоб зірвати сесію та не допустити ухвалення невигідних голові рішень. Було очевидним, що це якийсь проект Дмитріва по протистоянню законній більшості в сільраді, адже депутатський корпус почав принципово вимагати від голови дотримання законності і фактично перекрив йому можливості до корупційних дій та зловживань…

Цілком можливо, що багатомільйонний бюджет Гори здався ласим шматочком для агентів з Гостомеля, особливо після новини про реєстрацію тут аеропорту “Бориспіль” з перспективою величезних податкових надходжень”.

«Громада Приірпіння» дещо довідалася про діяльність Коваленка:

Він «певний час вів маргінальний, асоціальний спосіб життя, мав згубні звички, його знайомі в колі наркозалежних осіб в Бородянці говорять про його прихильність на певному етапі життя до специфічних релігійних груп, в тому числі з оточення Леоніда Черновецького. Відгукується на прізвисько “Мандєй”. Коваленко в 2014 році брав участь в організації тітушок і підвозу їх на антимайдан. З його слів, навчався політології. Мовчазний, підкреслено врівноважений, є членом “Агенції розвитку Гостомеля”, радником мера Прилипка. Їздив на краденому автомобілі, який у нього вилучила поліція».

На ютюб-каналі можна подивитися відеосюжет, як поліція вилучала автомобіль у Коваленка.

Тому коли сьогодні чуємо від гостомельчан запитання: а чи не є часом Думенко креатурою Ростислава Скуратівського? Поживемо – побачимо. Можливо, сам Тарас Вікторович захоче публічно висловитися на цю тему.

А тепер дещо про фінанси Гостомельської громади. В соцмережах люди запитують: чи не зникнуть у період воєнного стану 40 мільйонів гривень, які є на рахунках селищної ради? Адже керманичі сьогоднішнього Гостомеля мають право витратити всі ці кошти за роботи по перехідних договорах, які були виконані в 2021 році. Наприклад, у Думенка зараз є юридичне право розпоряджатись цими коштами. Не хочеться думати нічого поганого у цьому плані… Але, але… Враховуючи коло “знайомих” начальника Гостомельської селищної військової адміністрації запитання є цілком слушними.

А на цій ось світлині для історії вже закарбовано трьох: Думенка, Скуратівського і Коваленка.

ЦІлком закономірним є і питання: хто рекомендував Офісу Президента України призначити на дуже відповідальну посаду у період воєнного часу Тараса Думенка? Це ж прізвище не могло бути зафіксоване в документах просто так, “з повітря”. Певно ж, було чиєсь подання, чиїсь рекомендації, зазначилися ділові, моральні якості претендента. А спецслужби зобов’язані були перевірити усі зв’язки претендента, хто він і чим “дихає”. Чи було зроблено це? Можливо, колись і матимемо відповіді на ці питання.

Якби спецслужба поцікавилася, наприклад, чим “дихає” Ростислав Скуратівський (знайомий Думенка), то швидко побачила б його уподобання. А вони явно не сподобалися б патріотично налаштованій українській громаді, яка воює з рашистською ордою. Наприклад, 4 вересня 2020 року Скуратівський робить перепост у Фейсбуку Алєксандра Ржавського.  Йдеться про те, що Майдан приніс у країну “колонізацію, беспредєл, бідність”.

Як бачимо, Скуратівський є прихильником україноненависника Ржавського. Можемо ще згадати, як Ржавський відгукувався про Революцію Гідності:

Ось куди гне Ржавський: за його версією, Україна, бачте, не хотіла миру на Донбасі.

Сьогодні, бачимо, яким чином варвари і рашистські кати “несуть мир” в Україну.

І у нас чергове запитання до начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Тараса Думенка: невже ви не здогадувалися (не знали), які світоглядні позиції у вашого доброго знайомого Ростислава Скуратівського?

Для повноти картини додамо ще й такий факт. У листопаді 2019-го Скуратівський довго шукав в інтeрнет-мережі відеосюжет про розмову кореспондента телеканалу ІСТV з жителем міста Рубіжне на Донбасі. Зрештою, з труднощами відшукав цей матеріал, зробив перепост і попросив усіх подивитися, ще й поставив “лайк” (!).

Небхідно пояснити: це відео узяв в основу своєї антиукраїнської програми кремлівський пропагандист Іван Ліхачьов. І зробив це тому, що людина, яка відповідає на запитання журналіста, усіма фібрами душі ненавидить вільну Україну. Представники “руського міра”, які подивилися відеосюжет, аж захлинаються у хвалебних одах – мовляв, оце так врізали українському журналісту.

І ось за таким відео два дні “ганявся” Скуратівський. Він ставить “лайк” ворожій антиукраїнській програмі рашистського пропагандиста Івана Ліхачьова. Що сьогодні скаже Скуратівський? Чи не хоче подивитися в очі матерям українських діточок, вбитих рашистськими нацистами? Не бажає подивитися на розбомблені Гостомель, Ірпінь, Бучу, Макарів, Маріуполь, Харків?

Тому ще одне запитання до Тараса Думенка: а чи не здається вам, що Скуратівський і надалі має бажання впливати на усі процеси в Гостомельській громаді? І невже ви думаєте, що після “успішних років” владарювання у Гостомелі він відмовиться від цієї спокуси? Тим більше, що селищну військово-цивільну адміністрацію очолює добрий знайомий.

На початку статті йшлося про те, що селищна рада відреагувала на призначення Думенка: «Це високе і відповідальне визнання. В цей складний для країни і особливо для нашої громади час президент ввірив керівництво в надійні і відповідальні руки!»

Нам особливо подобається фраза про «надійні і відповідальні руки». Багатьом людям в Гостомельській об’єднаній територіальній громаді відомо, що до війни тут розквітали пишним цвітом корупція, масштабні крадіжки земельних ресурсів громади, тіньові оборудки з бюджетними коштами. Що далі?

У цій статті ми вже хотіли ставити крапку, утім щось не давало це зробити. Хотілося більше розповісти про трудовий шлях начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Тараса Думенка. Але інформація дуже куца.

Зате в «павутині» відшукали інформацію про якогось Думенка Тараса Вікторовича, який у 2009 році був членом Солом’янської районної організації (Київ) партії «Руський блок».

Мабуть, це однофамілець начальника Гостомельської селищної військової адміністрації. Бо не могли ж перед призначенням Думенка в Офісі Президента не мати повних і правдивих даних про біографію претендента на відповідальну посаду.

Як відомо, партія «Русскій блок» — проросійська політична партія, що діяла в Україні протягом 2002—2013 років. Вона була на службі у Кремля і виступала за поневолення нашої країни. 2013 року була ліквідована шляхом саморозпуску, а 2014-го — заборонена судом.

І наостанок. Враховуючи, що сьогодні український народ веде визвольну війну з «руським міром», з рашистською ордою ми хочемо чітко й однозначно знати, хто є хто. Тому було б дуже бажано, аби Тарас Думенко публічно висловився щодо своєї позиції з приводу порушених питань у статті.

Микола Степанчук.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”