У Європі зробили ще крок до створення спецтрибуналу над російськими воєнними злочинцями

Комітет міністрів Ради Європи доручив генеральному секретареві підготувати документи, які можуть потенційно призвести до укладання з Україною угоди про створення спецтрибуналу щодо злочину російської агресії.

Про це написав у Twitter (X) міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Це важливе рішення доручає генеральному секретарю РЄ підготувати необхідні документи для сприяння консультаціям в Ключовій групі з питань трибуналу та потенційного проєкту угоди між Україною та Радою Європи про його фактичне створення”, – наголосив він.

Також, додав Кулеба, рішення Комітету міністрів Ради Європи схвалює подальшу роботу над можливою додатковою угодою щодо фінансування такого трибуналу.

“Це важливий практичний крок на шляху до створення трибуналу. Кожен такий крок наближає нас до доведення невідворотності покарання за злочин агресії проти України”, – підкреслив очільник українського МЗС.

Читайте також: Що треба зробити, аби Міжнародний трибунал над путіним та його терористами був дієвим? Інтерв’ю з Павлом Жебрівським (+відео)

Нагадаємо: “Український репортер” розповідав, що воєнного злочинця путіна, який разом зі своєю клікою, розв’язав широкомасштабну війну в Україні, можуть затримати під час закордонної поїздки.

Це трапиться у тому разі, якщо буде видано секретний наказ на його арешт за воєнні злочини.

Якщо такий документ з’явиться, важливо, щоб керівництво росії про нього не знало. Про це розповів у коментарі німецькому виданню Bild розповів екссуддя Міжнародного суду в Гаазі Вольфганг Шомбург.

За його словами, путіну може загрожувати арешт кожного разу, коли він виїжджає з Росії.

Про план арешту путіна. путін повинен бути в кайданках і на лаві підсудних. Колишня головна прокурорка ООН Карла Дель Понте заявила, що світова спільнота має видати ордер на арешт кремлівського диктатора.

Вона це пояснила тим, що путін винен у військових злочинах на території України, пише “Le Temps”.

Нагадаємо: росіяни із найжахливішими подіями, які були в цих країнах.

Карла Дель Понте назвала такі військові злочини:

напади на мирних жителів;
руйнування цивільних будівель;
знищення цілих сіл;
масові поховання.

Вона вважає, що всі з цих злочинів необхідно розслідувати. Адже тільки це допоможе притягнути винних до відповідальності. Путін — військовий злочинець, сказала Карла Дель Понте. І додала, що її колишні колеги повинні зафіксувати всі порушення та затримувати всіх причетних до них. Це дозволить рухатися по вертикалі правління Кремля.

Дель Понте вважає, що згодом можна буде притягнути до відповідальності навіть головного російського тирана. Вона говорила про потенційне покарання Путіна відштовхуючись від свого професійного досвіду.

Коли почалося розслідування щодо Слободана Мілошевича, він все ще був президентом Сербії. Хто б тоді міг подумати, що колись його засудять? Ніхто, каже експрокурорка.

Проте диктатор повторює багато речей, які колись робив Адольф Гітлер. Тому для нього цілком актуальним залишається й варіант самогубства у власному бункері.

Читайте матеріал:

На запитання, можна ли затримати Путіна в Москві, екс-суддя відповів, що це дуже небезпечно, хоча подібні прецеденти в історії були.

Шомбург впевнений, що є дуже хороші перспективи організувати судові процеси над російським військовим керівництвом.

Суд над російським диктатором володимиром путіним буде швидким, бо усі докази його злочинів лежать на поверхні.

Про це в ефірі каналу Еспресо повідомив головний прокурор у справі експрезидента Сербії Слободана Мілошевича у Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії Джеффрі Найс.

У цій новині акцентується на тому фактові, що путін знав про всі злочини російської армії в Україні, тому судовий процес над ним не буде довгим. Бо якщо є достатня кількість доказів та чітка структура злочинів чи руйнування цивільних цілей, то це є порушенням кодексу правил ведення війни. Юрист зазначив, що всі бачили, що відбувалося у перші дні повномасштабного вторгнення росії до України, а путін знав, що відбувається і міг зупинити російську армію. Він робив, що хотів – здійснював злочини проти мирного населення. І це чіткий випадок, коли судовий процес не може бути довгим», – сказав Найс.

Читайте матеріал: Ворога треба знати в обличчя. Хто він, Путін (+відео)

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі надіслати місії в Бучу та інші звільнені міста Київської області для збору доказів злочинів, скоєних російськими загарбниками.

2 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування можливих злочинів, скоєних в Україні.

Перше засідання Міжнародного кримінального суду відбулося 7 і 8 березня 2023 року.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Буча стане Нюрнберзьким процесом для путіна і всіх російських злочинців. Це буде справа про геноцид проти України.

11 квітня 2023-го в Україну прибули фахівці з Франції, які будуть допомагати українській владі у розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими військовими

Як розповідав “Український репортер”, Парламентська асамблея Ради Європи 26 січня 2023 року ухвалила резолюцію з вимогою створити спеціальний трибунал для переслідування керівництва росії і білорусі за злочин агресії.

Документ одностайно ухвалили у Страсбурзі під час зимової сесії ПАРЄ – 100 голосів за. Резолюція закликає створити спеціальний міжнародний трибунал і міжнародний механізм компенсації збитків, завданих Україні та її громадянам Росією.

Асамблея зазначає, що немає іншого міжнародного кримінального трибуналу, компетентного для судового переслідування і покарання за злочин агресії, вчинений проти України.

“Тому асамблея підтверджує свій одностайний заклик до держав-членів і держав-спостерігачів Ради Європи створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал у справі про злочин агресії проти України, який має схвалити і підтримати якомога більша кількість держав і міжнародних організацій, і, зокрема, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй”, – ідеться в резолюції.

Асамблея також наголошує, що відповідальними за злочин агресії мають бути представники керівництва як Росії, так і Білорусі. Зазначають, що Білорусь брала участь в агресії Російської Федерації проти України, оскільки вона надала можливість Російській Федерації використовувати свою територію для здійснення актів агресії проти України.

“Російських і білоруських політичних та військових лідерів, які спланували, підготували, ініціювали або здійснили ці акти і мали можливість контролювати або спрямовувати політичні чи військові дії держави, потрібно виявити і притягнути до відповідальності. Без їхнього рішення вести цю агресивну війну проти України, не було б злодіянь (воєнні злочини, злочини проти людяності та імовірний геноцид), які випливають з неї, а також усіх руйнувань, смертей і збитків, що виникли внаслідок війни”, – ідеться в документі.

У резолюції вказують, як саме має функціонувати майбутній суд. Зокрема, його юрисдикцію буде обмежено злочином агресії, вчиненим проти України, і вона поширюватиметься на агресію, яку Російська Федерація почала в лютому 2014 року. Щодо обвинувачених не мають діяти жодні імунітети, пов’язані з високими посадами у владі, ідеться в документі. Суд має розташовуватися в Гаазі, щоб забезпечити взаємодоповнюваність і співпрацю з Міжнародним кримінальним судом та іншими міжнародними судами й установами.

До створення спеціального трибуналу ПАРЄ закликає держави-члени і Раду Європи підтримати й надати конкретну експертну й технічну допомогу у створенні тимчасової міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії у тісній співпраці з Генеральною прокуратурою України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *