У Швеції повідомили про вибухи на російських газогонах “Північний потік” (+відео)

Вимірювальні станції в Швеції та Данії зареєстрували два сильні підводні вибухи незадовго до виявлення витоків газу на російських газогонах “Північний потік-1” та “Північний потік-2” в тому ж районі в понеділок.

Про це повідомляє SVT, пише “Європейська правда”.

“Шведська національна сейсмічна мережа виявила два явних вибухи у районі витоків газу в понеділок. Один із вибухів мав магнітуду 2,3 і був зареєстрований на 30 вимірювальних станціях на півдні Швеції.

“Добре видно, як хвилі відскакують від дна до поверхні. Без сумніву, це був вибух”, – зазначив Бйорн Лунд, викладач сейсмології та директор Шведської національної сейсмічної мережі, яка вимірює шведські землетруси та вибухи.

Перший вибух був зафіксований о 02:03 в ніч на понеділок, другий – о 19:04 ввечері в понеділок.

Повідомлення про витік газу надійшло від морської адміністрації о 13:52 та о 20:41 у понеділок – після того, як кораблі виявили бульбашки на морській поверхні.

SVT має координати зафіксованих вибухів і вони знаходяться в тому ж районі, де були зареєстровані витоки газу.
За словами Бйорна Лунда, інформація про вибухи передана Збройним силам Швеції.

Данські військові також опублікували фото та відео з місця витоків на газогонах “Північний потік-1” та “Північний потік-2” у Балтійському морі.

Компанія-оператор “Північного потоку” Nord Stream AG назвала інциденти одночасно на трьох гілках газопроводу “безпрецедентними” та заявила, що не може оцінити терміни відновлення інфраструктури.

У Німеччині підозрюють, що витоки газу на гілках російських газогонів “Північний потік” через Балтійське море є наслідком умисних дій”.

Британська “Daily mail” інформує, що Данське енергетичне агентство попередило – кораблі можуть втратити плавучість, якщо вони увійдуть до зони, що постраждала від витоків, і може виникнути ризик займання над водою та повітрям.

Йдеться про те, що витік газу вплине на навколишнє середовище лише локально, а це означає, що буде порушено лише область, де знаходиться газовий шлейф у товщі води.

Представник Energinet, національного оператора електроенергії та природного газу Данії, підтвердив, що запобіжні заходи включатимуть посилене спостереження за трубопроводами та заходи безпеки, але відмовився повідомити подробиці.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”