У Львові відбулися унікальні концерти. Зі сцени звучали пісні на вірші Сергія Жадана

Два аншлаги у Львівській національній опері зібрав Сергій Жадан – найвідоміший український поет, номінант на Нобелівську премію з літератури, також широко відомий як співак і лідер декількох музичних гуртів. Разом із друзями-музикантами популярний автор презентував у Львові на загал нову книгу «Птах: вірші, що стали піснями».

Це артбук, що вийшов у видавництві «Ковчег «Україна». Усі зібрані кошти із двох концертів будуть скеровані на підтримку ЗСУ.

Як каже Сергій Жадан, ці концерти – унікальні, бо навряд чи коли-небудь повторяться у такому складі. Львівського «Птаха» на сцені творили здебільшого саме львівські музиканти – ті, що виконують пісні на вірші Жадана. Спеціально на цю подію з Німеччини приїхала Мар’яна Садовська – міжнародно визнана співачка у стилі world music, яку називають українською Бйорк.

Відбулися дуетні виступи Сергія Жадана зі співачками Христиною Соловій, Соломією Чубай та Уляною Горбачевською – етноспівачкою, дослідницею української традиційної пісні. Зміг доєднатися до музично-поетичного вечора і відомий джазовий музикант Марк Токар, який зараз захищає Україну на фронті.

Справжньою сенсацією концерту «Птах: вірші, що стали піснями» стало повернення на сцену легендарного гурту «Мертвий півень» – вперше після багаторічної перерви. Нарешті, розкрито ім’я нового вокаліста «Півнів» – ним буде Юрій Рокецький. На концертах у Львівській опері разом із Юрком співала Христина Соловій.

Не обійшлося без «бойових друзів» поета – гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма» із Олегом Кадановим. А спеціальним гостем концерту стали вже навіть не легендарні, а міфічні «Брати Гадюкіни». Заспівати разом із «Гадами» було давньою мрією Жадана – «Файне місто Тернопіль» і «Наркомани на городі» з музикантами співав увесь зал. Ведучим вечора був Олександр Сердюк.

Співзасновниця культурної платформи «Ковчег Україна» Ярина Винницька, яка є куратором артбуку «Птах» і організатором однойменного концерту, повідомила, що наступна зупинка «Птаха» – Київ. 23 серпня, у день народження Сергія Жадана, у Палаці «Україна» відбудеться ще один унікальний концерт-презентація артбуку «Птах» – у значно розширенішому складі учасників. Зокрема, до київського проекту мають долучитися Святослав Вакарчук, гурти «ДахаБраха», Dakh Daughters, «Бумбокс», Kozak System та інші.

Про артбук «Птах: вірші, що стали піснями». Книга зі спецефектами – висічка, рисовий папір, копірка, дзеркальна фольга. Усі музичні композиції можна буде прослухати за QR-кодами. Але звучить і сама книга – декілька шарів рисового паперу нагадуватимуть шарудіння снігу у пісні «Сніг»; у пісні «Середні віки» через копірку можна буде залишити «стигми» людських гріхів на дерев’яній скульптурі Христа; у пісні «Вона» відірвати перфорований папір у ритмі групи Kozak System, аби побачити цитату з пісні; а потім у тиші прочитати пальцями шрифтом Брайля назву пісні «Торкатись». А ще у дзеркальні фользі, що проходить наскрізним декоративним елементом через усю книгу, кожен зможе розгледіти себе – як і у геніальних віршах Сергія Жадана…

Замовити книгу – http://surl.li/gnvwd

Сергій Жадан про артбук «Птах: вірші, що стали піснями»: «Ця книга показує можливості українського книговидання. Книжки треба видавати дорого. Адже дешево видана книжка – це неповага читача і до духів літератури. Книжки мають видаватися красиво і тішити око й руки тих, хто їх читає. Збірка, звісно, не є повною, адже моїх віршів, які співаються, набагато більше, і нові пісні далі з’являються. Тут навіть не йдеться про якийсь The best – у збірку увійшло те, що особисто для мене дуже дороге. І я радий, що ви зможете цю книгу не тільки слухати, але й гортати, розглядати фантастичні ілюстрації і мати її, як певний артефакт. Бо все, що видає «Ковчег» – це завжди трішки більше, аніж просто паперове видання того чи іншого тексту. Крім того, цей артбук має дві мети: естетичну та благодійну. Всі кошти від його продажу підуть на підтримку ЗСУ, ними ми зможемо закривати запити, які безперервно надходять».

Галина ГУЗЬО

Фото: Руслана Литвина

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *