У глави УПЦ МП Онуфрія, а також у понад 20 священників знайшли російські паспорти

Більше двадцяти священнослужителів Української православної церкви Московського патріархату, включно з митрополитом УПЦ МП Онуфрієм (Орестом Березовським), мають російське громадянство.

Окрім того, у січні 2023 року, майже через рік після повномасштабного вторгнення рашистів в Україну, архієрей УПЦ МП та намісник десятинного монастиря Гедеон проводив службу в російській Казані.

Про це стало відомо із розслідування Михайла Ткача на сайті “Українська правда”. У своїх молитвах священники УПЦ МП згадують РФ.

Згідно з інформацією із системи “Роспаспорт”, Онуфрій отримав російський паспорт у Москві 20 березня 2002 року. Через рік, 23 червня 2003 року, одержав також закордонний паспорт громадянина РФ. Однак у 1998 році йому вже було видано закордонний паспорт у Москві, що свідчить про те, що Онуфрій став громадянином РФ набагато раніше, ніж у 2002 році.

Архієрей УПЦ МП та намісник десятинного монастиря Гедеон (Юрій Харон) також має паспорт Російської Федерації, що стало відомо лише нещодавно. Він отримав документ РФ у Москві в 2019 році, а в 2020 році йому було видано два закордонні паспорти громадянина Росії.

Стало відомо також, що у січні 2023 року, майже через рік після повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, Гедеон проводив службу в російській Казані. У його молитві були слова на підтримку військ РФ та російського нападу на Україну.

У грудні 2022 року колишній митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей (Олег Іванов) також отримав російський паспорт. Після окупації Ізюма він продовжував молитися за патріарха Кирила й почав працювати на окупаційну владу, зокрема приймав у себе в храмі представників окупаційної адміністрації Харківської області.

Після деокупації Ізюма Іванов утік до Бєлгорода, де й отримав російський паспорт.

Джерело повідомляє, що має підтверджену інформацію про наявність понад 20 російських паспортів у священнослужителів УПЦ МП.

Зараз джерело наводить лише деякі з прізвищ священників УПЦ МП, які мають російське громадянство:

митрополит Тульчинський та Брацлавський Іонофан (Анатолій Єлецьких);
вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій (Сергій Аніц);
вікарій Київської єпархії архієпископ Пантелеймон (Віктор Бащук);
керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією митрополит Мелетій (Валентин Єгоренко);
керуючий Хустською єпархією митрополит Марк (Микола Петровцій);
керуючий Дніпропетровською єпархією митрополит Іриней (Іван Середній).

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”