Кабмін прийняв рішення щодо будівель Києво-Печерської лаври

Уряд визнав нечинним розпорядження про передачу у безоплатне користування УПЦ (МП) будівель Києво-Печерської лаври.

Кабінет Міністрів 30 березня визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду від 11 липня 2013 року щодо предачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі.

Суд відмовив у забезпеченні позову Української православної церкви (московського патріархату) до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсним правочину щодо відмови у продовженні безоплатного користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розрив договору про оренду з УПЦ (МП) з 29 березня.

Однак намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (УПЦ МП) заявив, що ченці не збираються виселятися з Лаври.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов наголосив, що виселення відбуватиметься згідно із законами України, а в Лаврі будуть богослужіння “за законами нашої країни, а не тими штучними утвореннями, які поза законом нашої країни були свого часу у величезній кількості тут утворені для тих чи інших подій”.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у зверненні до братії Лаври та громадськості підкреслив, що про закриття монастиря в Лаврі та припинення в ньому молитви, богослужінь, чернечого життя не йдеться.

30 березня комісія Міністерства культури та інформаційної політики мала розпочати інвентарізацію майна Києво-Печерської лаври. Однак прибічники УПЦ (МП) завадили діяльності комісії.

Митрополит Павло під стінами Лаври погрожував журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності, пише Укрінформ.

Представники УПЦ МП так і не залишили територію Лаври попри завершення договору оренди. Правоохоронці відкрили кримінальну справу за фактом перешкоджання журналістській діяльності на території Києво-Печерської лаври. Заявники повідомили, що під час зйомки сюжету один із священнослужителів пошкодив обладнання оператора.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”