СБУ повідомила про підозру в державній зраді екснардепу Мураєву
Служба безпеки зібрала доказову базу на керівника забороненої партії «Наші», екснардепа Євгена Мураєва, який причетний до підривної діяльності проти України.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу:
▪ ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
▪ ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
За даними слідства, Мураєв використовував підконтрольний йому телеканал «Наш» для масового поширення кремлівських наративів в інформаційному просторі України.
Таким чином він цілеспрямовано використовував власний медіаресурс для маніпулювання суспільною думкою українців в інтересах рф.
Насамперед це стосувалось подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі та її сприйняття на міжнародній арені.
У зв’язку з цим на початку лютого 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО.
Після тривалих незалежних експертиз, які ініціювала Служба безпеки України зараз остаточно підтверджено факти злочинної діяльності фігуранта проти державної безпеки України.
Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинів. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.
Читайте також: Cправа агента “Котигорошка”: ексначальник Головного управління СБУ в АР Крим Кулініч постане перед судом (+відео)
Нагадаємо, восени 2022 року співробітники СБУ провели серію обшуків за місцями проживання та в офісах Мураєва.
Під час слідчих дій за адресами фігуранта було виявлено готівку в російських рублях, зброю, а також комп’ютерну техніку і мобільні телефони з доказами незаконних дій, інформує СБУ.
“Український репортер” нагадує: ще у 2018 році Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо народного депутата, члена Опозиційного блоку Євгена Мураєва. Йому закидали державну зраду та завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко того ж року написав у Фейсбуку: «Мураєв в інтерв’ю 112 каналу висловив власні судження щодо правомірності діяльності органів державної влади України, спрямованої на зупинення агресії з боку Російської Федерації, та надав правову оцінку засудженню судом країни-агресора українського кінорежисера Олега Сенцова, як терориста – а саме особу, яка готувала підпали та вибухи. Чим поставив під сумнів доцільність можливого обміну О. Сенцова на осіб, які обвинувачуються та засуджені українськими судами за тероризм та сепаратизм».
Досудове розслідування кримінального провадження було доручено Головному слідчому управлінню СБУ. Цікаво, чому тоді ж Мураєва не було заарештовано і не засуджено?
Як розповідав “Український репортер”, 3 вересня 2021 року на стіні Будинку профспілок, що виходить на вулицю Хрещатик, вивісили банер із рекламою телеканалу Мураєва з написом “Тут наша земля” на фоні карти України.
Банер із Євгенієм Мураєвим та рекламою телеканалу “Наш” на Будинку профспілок на Майдані Незалежності в Києві вивісили випадково, заявив голова Київської міської ради профспілок Валерій Мельник.
Як повідомив тоді ж Валерій Мельник “Радіо Свобода“, люди, які вішали цей банер, помилилися. Там повинна висіти соціальна реклама. Вони помилилися, банер 20 хвилин повисів і його вже зняли.
З відкритих джерел відомо: з початком російського вторгнення в Україну, 25 лютого 2022 року Мураєв написав про «капітуляцію України», але після опору ЗСУ від окупантів з Росії втік до Москви. Проте згодом, в результаті проведеного журналістського розслідування та опублікованого матеріалу «Батальйон „Відень“», було повідомлено, що Мураєв разом з сім’єю виїхав до Європейського Союзу та оселився у Відні (Австрія).