Рада хоче закликати країни світу не визнавати путіна легітимним

В парламенті працюють над зверненням про невизнання путіна легітимним президентом РФ.

Про це розповів голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Верховної Ради України Олександр Мережко.

Зокрема в ефірі “Радіо Свобода” депутат зазначив: «Основний пункт, основна ідея звернення полягає в тому, щоби закликати країни світу, парламенти, держави не визнавати Путіна легітимним». Мережко зауважив, що таке звернення відображатиме спільну позицію депутатів.

“Один з ініціаторів – це голова Верховної Ради. Ну, і наш комітет. Я брав активну участь в опрацюванні цього важливого документу, у тому числі опозиція (брала участь – ред.)”, – додав голова комітету.

Мережко також зазначив, що раніше була оприлюднена заява президента Парламентської асамблеї Ради Європи Теодороса Русопулоса, у якій той піддає сумніву легітимність виборів у росії.

“Українська делегація була одним з ініціаторів закріплення в одній з резолюцій ПАРЄ заклику до невизнання путіна легітимним. Тобто це результат діяльності української парламентської дипломатії. І я хотів би нагадати, що було ухвалено указ президента, в якому чітко сказано, що путін не може розглядатися як представник росії, з ним не можна вести переговори. Тобто це вже закріплено в правовій площині”, – наголосив парламентар.

Читайте також: У російського диктатора – ювілей. То хто ж він, путін?

До речі, Секретар РНБО Олексій Данілов, як пише УП.Підсумки, повідомив, що Україна уважно стежить за тим, хто вітає кремлівського лідера путіна з начебто перемогою на президентських виборах в РФ:

«Ми зараз дуже уважно спостерігаємо, хто вітає “президента” путіна з його нібито перемогою. Доволі такий цікавий список. Є розуміння, хто якими інтересами при цьому керується. І в кого які інтереси в тому, щоб вітати цього сучасного Гітлера з нібито переобранням».

Читайте також: Григорій Омельченко: “Путін може закінчити життя, як Чаушеску, Хусейн або Каддафі”

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *