“Прийдіть до них, запаліть свічку, просто привітайтеся впівголоса”

Цими поминальними днями сумуємо також і за полеглими героями. У центрі столиці, біля Михайлівського Золотоверхого монастиря — Стіна пам’яті загиблих за Україну у 2014-2017 роках.

Тут можемо побачити світлини, на яких зображено захисників України. Вони вже на небесах й звідтіля дивляться на нас…

“Не соромтеся та не будьте байдужими, прийдіть до них, запаліть свічку, просто привітайтеся впівголоса… Просто знайте їх та пам’ятайте! Не тільки на річниці, а так, просто… Приходьте, вони чекають”, – читаємо в соцмережах зворушливе.

На одній із світлин — Валентин Опанасенко (позивний Партизан). Солдат, водій, 81-а окрема аеромобільна бригада. Що відомо про славного воїна? Народився у 1986 році в селищі Немішаєве Бородянського району Київської області. Загинув 20 січня 2015-го під час боїв за Донецький аеропорт.

А ось вже іншого плану світлина. Вона вихоплює цвинтар, де спочиває Валентин Опанасенко.

Ось що пише на своїй сторінці у Фейсбуку військовий капелан Анатолій Кушнірчук:

“Ситуація на кладовищі, що рве мою душу на частини… Малий син Олег тулиться до батька, який вибитий на граніті… дружина загиблого чоловіка Тетяна стоїть поряд… Її відчуття у той момент не може передати ні одне слово, яке можна було б написати… Клята війна залишає нам такі ситуації… руйнуючи усе зсередини… Боже, тут тільки Ти зможеш допомогти…”

Військовий капелан Анатолій Кушнірчук разом з дружиною Юлією (волонтером) допомагає сім’ї Валентина Опанасенка. Пан Анатолій говорить:

“Я знав особисто Валентина (Партизана). Особисто розшукував його тіло після того, як підірвали термінал аеропорту, та домовлявся з “Моторолою”, щоб віддали його тіло. Він загинув 20 січня 2015-го. А 19 січня його сину Олегу виповнилося чотири рочки…”.

Знаємо… Пам’ятаємо… Не забудемо! Героям слава!

Світлана КОВАЛЬОВА

Фото Анатолія КУШНІРЧУКА

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.