У Рівному презентували вишиванки загиблих Героїв

У Рівному в День вишиванки, 16 травня, презентували вишиті сорочки загиблих Героїв. Акцію влаштували біля Свято-Воскресенського собору.

Експозиція мала назву «Коди пам’яті. Ціна національної ідентичності», повідомляє Громадське радіо.

Ідея проведення заходу належить керівниці Рівненського обласного центру народної творчості Ірині Рачковській. До акції долучились і родичі загиблих бійців.

За словами Рачковської, в експозиції загалом було представлено 22 вишиванки з різних громад області. Сорочки надали рідні полеглих воїнів.

«Таким чином ми хотіли продемонструвати наші коди, сенси та жагу до Перемоги через культуру пам’яті. Таку виставку провели уперше, проте я б хотіла, щоб такі експозиції проводились і в інших регіонах», — розповіла ініціаторка заходу.

Насамперед виставка демонструє пам’ять про полеглих воїнів, зауважила мати загиблого добровольця Богдана Семенчука Алла Семенчук.

«Вишиванка — це наше національне вбрання. Це одяг вільних людей. Такими були й наші воїни. Безперечно, такі заходи — важливі. Адже це пам’ять про наших воїнів, які віддали життя за нас, за наше майбутнє», — сказала жінка.

Експозиція вишиванок полеглих героїв тривала до вечора. Ніхто з тих, хто її побачив, не залишився байдужим.

Всі фото: Денис Грищук, Громадське радіо

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *