Пожаліли: Олімпійський комітет США закликав допустити росіян і білорусів до Ігор 2024 року

Голова Національного олімпійського комітету США (USOPC) Сюзанна Лайонс закликала допустити російських і білоруських спортсменів до Олімпіади-2024 у Парижі.

Про це 12 грудня пише The Wall Street Journal.

В інтерв’ю американському виданню вона заявила, що USOPC, як і раніше, виступає за те, щоб спортсмени з відсторонених країн виступали в нейтральному статусі і без державної символіки.

Сюзанна Лайонс.

“Це, можливо, неприємно усвідомлювати, але недопущення росіян відкидає нас назад, їхнє повернення дійсно важливе для олімпійського руху”, – сказала Лайон.

Заява лідера USOPC послідувала за п’ятничним самітом у штаб-квартирі МОК у Лозанні, в якому взяли участь близько 20 найвищих олімпійських чиновників світу.

Учасники саміту погодилися повернути російських та білоруських спортсменів як нейтральні – “для збереження олімпійських ідеалів”.

“Попри те, що це залишає досить неприємний присмак у роті, і схоже, що ви зісковзуєте назад, це дійсно важливо для руху вперед, – сказала Лайонс. – Ми, як і раніше, підтримуємо український народ та українських спортсменів”.

Наголошується, що на зустрічі у Лозанні були присутні лише національні олімпійські комітети США, Китаю та Росії.

За словами Лайонс, санкції МОК для спортсменів з РФ і Білорусі, включно з відсутністю прапора, гімну, кольорів або будь-яких інших позначень країн, для Парижа 2024 будуть суворішими, ніж санкції на зимових іграх 2022 в Пекіні.

“США підтримують пошук способу для спортсменів, які тренувалися для цього все своє життя, щоб вони могли повернутися та змагатися”, – сказала Лайонс.

Як зазначається, минулого тижня президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що хоче, щоб спортсмени з Росії та Білорусі могли брати участь в Іграх у Парижі, навіть якщо російська війна проти України продовжиться.

7 грудня, на засіданні виконкому Міжнародного олімпійського комітету його президент Томас Бах заявляв, що “питання про участь спортсменів дуже відрізняється від питання про санкції для їхнього уряду”, повідомляв сайт комітету.

“Питання про участь спортсменів ніколи не входило і не могло входити до складу санкцій. Питання про участь спортсменів було захисним заходом для захисту чесності міжнародних спортивних змагань і гарантування безпеки спортсменів із цих двох країн”, – наголосив Бах.

11 Олімпійський саміт 9 грудня ухвалив рішення не знімати санкцій, накладених на російських і білоруських спортсменів через вторгнення РФ в Україну.

“Більшість учасників погодилася з тим, що санкції проти російських і білоруських держав та урядів як винних у обурливому порушенні олімпійського перемир’я й Олімпійської хартії повинні залишатися чинними”, – ідеться у повідомленні пресслужби МОК.

Малюнок Андрія Петренка

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”