Понад 2200 українських воїнів піддавалися тортурам у полоні окупантів

Понад 2200 українських військових визнані потерпілими у провадженнях щодо перебування в російському полоні.

Про це заявив генеральний прокурор України Андрій Костін.

За його словами, понад 500 потерпілих заявляли про застосування щодо них фізичного насильства під час допитів, зокрема катування електрострумом.

“Кожен, хто був у російському полоні, піддавався жорстокому поводженню або тортурам з боку окупантів”, — сказав Костін.

Генеральний прокурор також зазначив, що росіяни утримують українських військовополонених “у нелюдських умовах”, відмовляють у медичній допомозі та чинять психологічний тиск.

“Навіть за спілкування українською мовою вони зазнають побиття та інших форм фізичного насильства. Є випадки, коли українські бранці, які повернулися з полону, розповідають, що були свідками вбивств інших полонених”, — заявив Костін.

За словами генпрокурора, окупанти створили цілу систему з утримання полонених. Вдалось встановити щонайменше 25 спеціальних об’єктів у 15 регіонах росії, де знущаються з українських військових, додав Костін.

Він також зауважив, що з початку повномасштабного вторгнення правоохоронці зареєстрували понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з військовополоненими.

Як стверджує Костін, за фактами страти 61 українського військовополоненого розслідується 27 кримінальних проваджень, у рамках яких чотири російські військові отримали підозру. До суду скерували обвинувальні акти щодо двох окупантів, наразі вже є один вирок, зазначив генпрокурор.

Раніше пресслужба Координаційного штабу повідомляла, що росія утримує в полоні 403 українські жінки, серед яких багато незаконно утримуваних цивільних.

Також повідомлялося, що Німеччина веде першу справу щодо воєнних злочинів, скоєних в Україні. Ідентифіковано російських військових, причетних до обстрілів Гостомеля. Тоді постраждали цивільні, серед яких були особи з німецьким громадянством.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *