У Великій Британії випустили в обіг банкноти з королем Чарльзом ІІІ

Банк Англії вручив королю Чарльзу III перші банкноти з його зображенням. Монарха зобразили на банкнотах у 5, 10, 20, і 50 фунтів стерлінгів.

Про це повідомили в Банку Англії.

Профіль Чарльза ІІІ зʼявився на лицьовій стороні банкноти, а також у прозорому захисному віконці поруч. Портрет короля на грошах зробили за фотографією 2013 року. На зворотному боці банкнот, як і раніше, зображені колишній премʼєр-міністр Британії Вінстон Черчилль, письменниця Джейн Остін, художник Вільям Тернер і математик Алан Тюрінг.

Чарльз ІІІ став лише другим монархом, чий портрет зʼявився на британських грошах. Королева Єлизавета ІІ була першою — її зображення зʼявилося на банкнотах Англії у 1960 році. На банкнотах, випущених банками Шотландії та Північної Ірландії, монарха не зображено.

Охочі можуть отримати нові купюри в обмін на старі до 30 червня. При цьому одна людина може використати для цього не більше ніж £300. Нові банкноти з портретом монарха надрукують лише для заміни зношених грошей та для задоволення збільшення попиту на банкноти.

6 травня 2023 року в Лондоні пройшла коронація принца Чарльза — тепер він Чарльз ІІІ, король Великої Британії. Він узяв під захист англіканську церкву, державу і закони. Чарльз зійшов на королівський престол у 74 роки.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *