Пішов за “руським кораблем”: засновника Pink Floyd Роджера Вотерса оголосили персоною нон ґрата у Кракові

Депутати Ради міста Краків минулої середи, 28 вересня, проголосували за визнання засновника Pink Floyd Роджера Вотерса персоною нон ґрата у місті за його позицію щодо України.

За це рішення проголосували 40 місцевих депутатів, ніхто не був проти і не утримався, передає кореспондент Укрінформу.

“Депутати Кракова визнають, що як Роджер Вотерс, так і будь-яка інша особа, яка публічно вихваляє, підтримує … кремлівський режим, будуть розглядатися в Кракові як персона нон ґрата”, – йдеться у прийнятій резолюції з цього приводу.

Фото: «Радіо Свобода».

У ній місцеві депутати підкреслили, що Краків, як місто-побратим Львова та Києва, “має особливе зобов’язання зайняти позицію проти поширення дезінформації, що ганьбить українську націю”.

Декілька днів тому в Кракові через позицію Вотерса щодо війни в Україні було скасовано концерт Pink Floyd, який було заплановано на весну наступного року. Вотерс мав виступати на стадіоні Кракова в квітні наступного року, однак організатори оголосили про скасування концерту після виходу відкритого листа музиканта до Олени Зеленської. У ньому він звертався до першої леді України з проханням схилити Президента України до “іншого шляху” та критикував Захід за постачання Києву озброєння. Цей лист викликав шквал критики у польських медіа та суспільстві.

Водночас в офіційному повідомленні про скасування концерту Вотерса не вказуються причини цього рішення.

З Вікіпедії. Pink Floyd — британський рок-гурт, провідний представник жанрів психоделічного та прогресивного року. Один з найуспішніших гуртів Великої Британії, відомий своєю психоделічно-космічною музикою, філософськими текстами, експериментами зі звуком, цікавими обкладинками альбомів й оригінальними концертами. Гурт продав понад 210 мільйонів альбомів по всьому світу. «Pink Floyd» сформувався в Лондоні в 1965 році, коли Сід Барретт переїхав туди з Кембриджа і приєднався до гурту «The Tea Set», який склали студенти Regent Street Polytechnic Нік Мейсон, Роджер Вотерс, Річард Райт і Боб Клоуз. Гурт став одним з найпопулярніших у Лондонському андеграунді наприкінці 1960-х. Але дивна поведінка Барретта скоро призвела до того, що його замінили на гітариста й вокаліста Девіда Гілмора. Тоді вокаліст і басист Роджер Вотерс потроху став домінувати в гурті з кінця 1970-х до його виходу з гурту в 1985 році. Гурт завжди був популярним в Англії, хоча вони не досягли справжнього світового визнання аж до виходу концептуальних альбомів The Dark Side of the Moon (1973), Wish You Were Here (1975), Animals (1977) і рок-опери The Wall (1979).

Тепер «Pink Floyd» вже ніколи не виступить колишнім складом — після смерті Сіда Барретта 7 липня 2006 року, 15 вересня 2008 року у віці 65 років пішов з життя і Річард Райт.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”