Перемогти шляхом моральної переваги не вийде, Україні щотижня потрібно по п’ять вагонів зі зброєю – полковник Генштабу Австрії

Кожного тижня в Україну повинні прибувати по чотири-п’ять вагонів зі зброєю та іншим військовим вантажем, лише за таких умов можна розраховувати на перемогу у цій війні.

Про це в інтерв’ю DW заявив полковник Генштабу Австрії Маркус Райснер.

За словами Райснера, Захід вважає, що Україна має перемогти росію шляхом моральної переваги, проте “це так не працює”.

Уже 20 місяців Захід прикрашає ситуацію і вважає, що лише за допомогою моральної переваги українці зможуть перемогти російського ведмедя. Це так не працює. Це можна порівняти з російським боксером Валуєвим, котрий перемагав технічно, бо це така гора м’язів. Коли він втомлювався, то час від часу використовував клінч, суддя їх розводив, Валуєв змінював підхід і починав знову. Тут така сама ситуація. Якщо Україна як менший боксер не досягне технічної переваги, то згодом послабшає. Захід має це зрозуміти. Ми на Заході стали жертвами власної пропаганди, думали, що це спрацює. Ми забули про сутність війни, ми стали постгероїчним суспільством, а росія та Україна – героїчні товариства. Ми не хотіли розігрувати військову картку, а робили ставку на економіку, санкції. Це у росії не працює.

Я бачу дві можливості. Одна – дати Україні все, без обмежень. Щотижня в Україну повинні їхати три-чотири потяги з військовим вантажем. Існує ціла палітра систем, які можна поставити. Друга – самокритично зізнатися, що це неможливо. Тоді треба сказати про це українцям і, можливо, розпочинати переговори. У такому разі слід зізнатися, що українська держава у нинішній формі, можливо, перестане існувати, бо росія її знищить.

Ми наближаємося до кульмінації, коли вирішуватиметься, в який бік усе повернеться. З огляду на те, що криз та конфліктів багато, увага до України все зменшується, особливо щодо ресурсів. Всі дивляться на Ізраїль, Близький Схід, США там під тиском. Що станеться, якщо конфлікт стане регіональним? Якщо Україна не зможе залишитись у центрі уваги, і насамперед – європейців, то їй доведеться важко. Якщо Україні вдасться протилежне, якщо ЄС зрозуміє, що допомагаючи Україні він запобігає майбутньому зіткненню на своїй території, тоді конфлікт може піти в цьому напрямі. Історія відбувається зараз.

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *