Окупанти використовують заборонену хімічну зброю по всій лінії фронту в Україні

Окупанти продовжують використовувати хімічну зброю на всій лінії фронту в Україні. Зокрема, ворог активно застосовує речовину хлорпікрин, що діє як подразник.

Пари хлорпікрину можуть призвести до опіку шкіри, викликати подразнення слизових оболонок і утруднити дихання. При цьому ворог використовує такі заборонені методи на фронті дедалі частіше. Про це йдеться у матеріалі  The Wall Street Journal.

Нещодавно Сполучені Штати оголосили про введення санкцій проти російських компаній та державних органів, які беруть участь у створенні та постачанні на фронт хімічної зброї. Особливу увагу було приділено хлорпікрину, який заборонено застосовувати в бою Конвенцією про заборону хімічної зброї.

За словами експерта з хімічної зброї Дена Касзета, на зміну застарілому хлорпікрину прийшли сучасніші речовини, які іноді використовуються поліцією як сльозогінний газ і відомі як CN і CS, також заборонені конвенцією. Помічник командира Аналітичного центру сил забезпечення української армії Дмитро Сергієнко заявив, що всі три ці речовини використовуються окупантами на фронті.

Україна відслідковує застосування хімічної зброї на лінії фронту з лютого 2023 року, і кількість підтверджених інцидентів постійно зростає. Станом на 3 травня Сили підтримки підтвердили майже 1900 випадків застосування хімічної зброї від початку відстеження даних. З них 444 сталося у квітні, що на 71 випадок більше, ніж попереднього місяця.

Нагадаємо, російські воєнні злочинці застосовують проти українських бійців на фронті газові гранати, що є порушенням законів ведення війни. Заборонені боєприпаси закидають у окопи нашим бійцям.

Представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння і військової техніки Андрій Рудик повідомив, що Росія дедалі частіше вдається до використання хімічних боєприпасів у війні з Україною. Так, у грудні 2023 року російські окупанти використали нові газові гранати РГ-ВО проти українських захисників, які містять заборонену речовину хлорацетофенон. Українські захисники рятуються протигазами.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *