У Канадському парламенті не дали виступити Лесі Воронюк через вишиванку Степана Бандери
Засновниці Дня Вишиванки Лесі Воронюк відмовили у виступі в Канадському Парламенті через вишиванку Степана Бандери.
За словами пані Воронюк, депутат українського походження Іван Бейкер заблокував її участь через проєкт відтворення вишиванки лідера ОУН.
Захід мав відбутися 9 травня, а підготовка до нього тривала три місяці, повідомила Леся Воронюк у Фейсбуку, пише molbuk.ua.
“Ми спеціально везли на цю зустріч вишиванки, врятовані нашими військовими з Харківщини. Пів світу їх везли. Я рада, що ці вишиванки та рушники повезли на виставку, але мені навіть не дозволили їх прокоментувати”, – ділиться Леся Воронюк.
“Представники та організатори просто послалися на Івана Бейкера і сказали, що це його позиція, що вони побачили в моєму досьє проєкт “Вишивка в одязі визначних українців” і вишиванку Степана Бандери. І вони дуже бояться російської пропаганди і наперед скасовують мою участь”, – розповідає пані Воронюк.
Чи дійсно вишиванка – це політичний символ, чи культурне надбання?
Питання використання образу Степана Бандери залишається дискусійним. Дехто вважає його борцем за незалежність України, інші – спірною постаттю історії. Однак, чи має вишиванка, як національний одяг, ставати заручником політичних суперечок?