Нова блокада. Польща знову не пускає українські вантажівки

Польща знову блокує кордон для українських вантажівок. У четвер, близько 09:00, на території Польщі на дорозі перед пунктом пропуску Медика, суміжному з українським пунктом пропуску Шегині, відновилося блокування руху для вантажного транспорту. У зв’язку із цим спостерігається ускладнення руху як на виїзд із Польщі, так і на в’їзд.

З 24 грудня 2023 року блокування руху вантажівок у пункті пропуску Шегіні-Медика було припинено. За цей час за добу на в’їзд до України проїжджало близько 300 важковозів, – пише Кореспондент.

Нині на цьому напрямку на в’їзд в Україну на території Польщі очікують близько 800 вантажівок. Водночас, організатори таких дій на території Польщі заявляли, що не планують перешкоджати руху автобусів та легкового транспорту.

Окрім проблем із вантажівками у Польщі продовжує діяти заборона на імпорт українського зерна. Польський міністр сільського господарства та розвитку села в уряді Дональда Туска Чеслав Секерський заявив, що заборона зберігатиметься доти, доки не будуть розроблені відповідні правила на рівні ЄС.

На думку польського міністра, український експорт зерна має йти іншим шляхом, ніж європейський чи польський.

“Бо завжди, навіть транзитом, є певний ризик, що частина цього зерна та інших сільськогосподарських продуктів залишиться на польській території”, – пояснив він.

Секерський окремо підкреслив, що Польща хоче допомагати Україні, але їй “потрібні норми щодо квот та перехідних періодів”, і це питання має вирішуватись спільно з Європейським Союзом.

Заборона на імпорт українського зерна та інших сільськогосподарських продуктів діє в Польщі з вересня, коли закінчився термін дії ембарго на рівні ЄС. Але згодом Варшава оголосила про односторонні обмеження на український імпорт.

При цьому Польща отримала лист Європейської комісії з вимогою скасувати безстрокове ембарго на безмитний імпорт деяких сільськогосподарських товарів з України.

При цьому Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, наприклад, заявляє про необхідність подальшої військової підтримки України.

Польський міністр нагадав, що повномасштабна війна росії проти України триває, а останні ракетні удари забрали життя десятків українських громадян, і відповісти на це Європа має “мовою, яку розуміє путін”.

Також Сікорський зазначив, що опитування досі показують украй високий рівень підтримки України, військової допомоги та санкцій проти росії серед громадян ЄС.

“Але водночас ми чуємо у ЗМІ, що в європейських країнах зростає “втома від війни”. Чесно кажучи, я не розумію цієї фрази. Тільки українці мають право втомлюватися від війни, адже саме вони втрачають своїх близьких, будинки, квартири, а часто і своє життя. Українські воїни захищають незалежність Батьківщини. Вони борються за виживання нації та найкраще майбутнє для своїх близьких”, – додав він.

На думку Сікорського, важливо не лише декларувати підтримку України, а й “на кожному кроці” наголошувати, що вона відповідає європейським національним інтересам.

“Українські війська тримають агресора подалі від кордонів Євросоюзу. Можливий успіх путіна не послабить його амбіцій. Навпаки, це буде сигнал кремлю, що агресія окупається і що гола сила є ефективним інструментом дій”, – пояснив голова польського МЗС.

Він різко розкритикував позицію щодо необхідності “обережно” допомагати Україні, щоб не призвести до “ескалації конфлікту”, або заклику до капітуляції Києва перед російськими вимогами, нагадавши про аналогічні обставини перед Другою світовою війною та під час неї.

“Ніколи не бракує кишенькових чемберленів, готових пожертвувати свободою або територією інших людей заради власного спокою та тиші. Ми не можемо на це погодитися, тому що цей світ – навіть якщо нам вдасться його купити – буде ілюзорним і нестабільним”, – наголосив Сікорський.

Глава МЗС Польщі наголосив, що підтримка України має продовжуватися і тоді, коли вона не призводить до негайних успіхів, оскільки “справжніх союзників знаходять за часів випробувань”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *