Невдовзі судитимуть зрадника, колишнього нардепа Андрія Деркача

Невдовзі судитимуть зрадника, колишнього нардепа Андрія Деркача.

Як повідомляє Спецілізована антикорупційна прокуратура, завершено слідство Деркача, який підозрюється у державній зраді та незаконному збагаченні.

Йдеться про екснардепа (ВРУ III—IX скликань). У ході досудового розслідування встановлено, що він своїми діями дискредитував Україну на міжнародній арені, погіршував дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами Америки, ускладнював інтеграцію України до Європейського Союзу та НАТО. За що протягом 2019-2022 років отримав щонайменше 567 тис. дол. США від правоохоронних та розвідувальних органів рф.

Зважаючи на те, що підозрюваний переховується від слідства, стосовно нього здійснюється спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Деркач – російський агент. Його прізвище внесено до персонального санкційного списку США з формулюванням «російський агент з більш ніж десятирічним стажем»]. За даними СБУ, керував в Україні агентурною мережею ГУ Генштабу РФ, котра повинна була допомагати ворогу в захопленні України.

Позбавлений громадянства України у січні 2023 року.

На цю тему: В Україні викрили понад 600 російських агентів і шпигунів. Топові зрадники – Деркач, Кулініч та інші

За тридцять років Деркача ніхто не відважився арештувати! 

В 1990-1993 роках Андрій Деркач закінчив Академію Федеральної служби безпеки  рф. Але це зовсім не заважало йому бути на високих посадах при владному олімпі.

Читайте також: НАБУ розшукує зрадника Андрія Деркача

Ось відомі факти про Деркача-молодшого:

• З 1994 по 1996 рік був заступником керівника Контрольної служби Президента України Леоніда Кучми.
• З 1996 по 1997 рік — консультант президента України із зовнішньоекономічних питань.
• З 1997 по 1998 рік був першим помічником прем’єр-міністра України Валерія Пустовойтенка.

Зрадника не зупиняли, навпаки – заохочували його, давали йому дорогу, відкривали перед ним нові можливості, в тому числі бізнесові. У 2006 році Деркач став президентом Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», генеральним директором державного концерну «Укратомпром».

Це був махровий ворог, який орудував майже відкрито, не приховуючи своїх хижих устремлінь, ненависті до всього українського.
Впадає у вічі, що одного разу президент Кучма на засіданні Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю гримнув словом: «Про зловживання в НАЕК «Енергоатом» вже не хочу і згадувати. Тут повинна сказати своє слово прокуратура. Але не можу не звернути увагу урядовців на те, що слід було вивчити коріння таких явищ. Звідки вони взялися і що треба зробити, щоб подібне не повторювалося надалі».

Покритикував, так би мовити, для ока. Було добре відомо, що Андрій Деркач був улюбленцем Кучми. А таких не здавали. Інакше це був би удар по клановій системі, саме вона виплоджувала зрадників.

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *