На телеканал “Рада” виділять майже 50 мільйонів гривень. Чи виживуть прості ЗМІ?

Верховна Рада України планує у 2023 році планує витратити на телеканал “Рада” майже 50 мільйонів гривень.

Як інформує народний депутат України Ярослав Железняк (фракція “Голос”), “згідно з проєктом кошторису парламенту на наступний рік, у 2023 році на телеканал “Рада” планується витратити 49,2 млн грн”.

Згідно з проєктом кошторису, оприлюдненого Железняком, фінансування газети “Голос України” становитиме 23,8 млн грн.

Нагадаємо: нещодавно міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час брифінгу у «Медіа Центрі Україна — Укрінформ» заявив, що українські медіа та культура потребують термінової підтримки від міжнародної спільноти у розмірі 250 млн євро.

«Загальна сума термінових потреб, яку ми склали, на сьогоднішній день складає 250 млн євро. Мова йде про сьогоднішній день, бо ситуація набуває критичного значення. Ми отримали запевнення від німецької сторони, що найближчим часом німці, як головуючи у G7 будуть скликати зустріч міністрів культури та медіа стосовно продовження дискусії щодо медіа, де ми запропонуємо наше розуміння того, що ми вкладаємо у назву умовний інформаційний “Рамштайн” – тобто, плану дій зі спільної протидії російській пропаганди, а також мати ресурси для українських медійників – і телемарафону і незалежних медіа, і онлайн-медіа», – каже міністр.

Ткаченко зауважив, що аналогічна розмова відбувалась і з новою міністеркою культури Франції Рімою Абдул Малак.

Він нагадав, що у червні державна міністерка ФРН з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот під час візиту до України оголосила програму німецького уряду з допомоги українській культурі та медіа в розмірі 20 млн євро.

«Але під час мого перебування в Німеччині в мене була нагода дізнатись більше про те, на що власне підуть ці кошти. Дізналися ми дещо цікаве, наприклад, кошти, заплановані для медіа, в певній пропорції підуть на підтримку українських журналістів, які перебувають в Німеччині, і значною мірою підуть на підтримку опозиційної російської преси…Мені щиро жаль російські опозиційні медіа, але також мені щиро байдуже, в якому вони зараз стані, мене непокоїть стан справ з українськими медіа, які потребують допомоги тут і зараз».

За словами Ткаченка, конкретна допомога для сфери культури та медіа з початку повномасштабної війни надходила в першу чергу, від країн Східної Європи – Польщі, Литви, Словаччини. Тому наразі важливо доєднати до цього процесу Францію та Німеччину.

Тим часом голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив, що в Україні можуть створити окремий грантовий фонд для підтримки медіа. Зокрема, по гранти зможуть звертатися як регіональні газети та онлайн-видання, для яких ці кошти є питанням подальшого існування, так і великі медіа, яким фонд може допомогти з реалізацією окремого проєкту – програми чи серіалу тощо.

Як йдеться на офіційному сайті міністерства культури та інформаційної політики, благодійний рахунок за дорученням міністра вже відкрито Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Кошти, зібрані на благодійний рахунок, будуть направлені на охорону, евакуацію, оцифрування, захист і збереження культурних цінностей, підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, креативних індустрій, телебачення та радіомовлення, що постраждали, були пошкоджені чи зруйновані внаслідок бойових дій під час збройної агресії проти України.

«Під час окупації саме культура однією з перших піддається тотальній нарузі зі сторони загарбників. росія зараз намагається знищити українську культуру як явище і підмінити її власними «цінностями». Не вийде! Кошти акумульовані на благодійному рахунку, стануть надійним плацдармом для захисту української культури і її блискавичного відродження після перемоги над окупантами», – заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Вся інформація про надходження коштів на благодійний рахунок, а також звітність щодо їх використання буде відображатись на вебсайті Держмистецтв.

Оскільки міністерство анонсувало, що благодійні кошти будуть спрямовані в тому числі для підтримки медіа, то “Український репортер” просить міністра Олександра Ткаченка публічно повідомити, яким конкретно ЗМІ планується направляти меценатські кошти з цього благодійного рахунку. За яким принципом будуть відбирати претендентів на одержання фінансової допомоги?

На цю тему: Інформаційний фронт. Звернення «Українського репортера» до читачів

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”