На Київщині чоловіки призивного віку купували “липові” довідки і втікали за кордон

Контррозвідка СБУ заблокувала збут підроблених документів для тих, хто ухиляється від служби у війську: вартість «липової» довідки складала 1500 доларів.

На Київщині затримали махінатора, який виготовляв для чоловіків призивного віку підроблені документи для виїзду за кордон. Досудовим слідством встановлено, що 43-річний мешканець одного із населених пунктів Бучанського району розмістив оголошення про виготовлення підробок у мережі інтернет.

Тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та довідки військово-лікарської комісії виготовляв, проставляючи в них відмітки про те, що їх власник є непридатним до військової служби за станом здоров’я та виключений з військового обліку. Правоохоронці затримали шахрая під час збуту чергового фальшивого документу за $1500. Виявили підроблені документи, листування з потенційними клієнтами, бланки майбутніх фальшивок.

За інформацією спецслужби, «послугами» зловмисника встигли скористатися кілька десятків ухилянтів. Їх особи та місцезнаходження встановлюються. Наразі фігуранту кримінального провадження повідомлено про підозру за ч. 3 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч.1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Інформація ГУ СБ України у м. Києві та Київській області.

Редакція

Редакція “Українського репортера”