Риторика росії, яка час від часу бряцкає ядерною шаблею, є небезпечною і вкрай безвідповідальною – Джо Байден

Сьогодні Америка не бачить в Росії ознак підготовки до застосування ядерної зброї. Але якби вона була застосована, це призвело б до серйозних наслідків.

Про це заявив президент США Джо Байден, йдеться у новинах.

“Я знаю, що багато людей у всьому світі стурбовані застосуванням ядерної зброї. Наразі ми не бачимо жодних ознак того, що Росія має намір застосувати ядерну зброю в Україні. Але риторика Росії, яка час від часу бряцкає ядерною шаблею, сама по собі небезпечна і вкрай безвідповідальна”, – написав  Байден в колонці для The New York Times..

Американський лідер наголосив, що будь-яке використання ядерної зброї у війні проти України було б “абсолютно неприйнятним для США та для решти світу” і “призвело б до серйозних наслідків”.

Тим часом, у новинах  повідомляється, що в Івановській області РФ дивізія Ракетних військ стратегічного призначення проводить навчання з використанням стратегічних комплексів “Ярс”. На навчаннях задіяно близько тисячі військовослужбовців, а також понад 100 одиниць техніки. Чи будуть в ході маневрів проводитися навчальні пуски, не повідомляється.

“Стратегічні ракетники відпрацьовують питання виведення ракетних комплексів на польові позиції, здійснення маршів протяжністю до 100 км, розосередження агрегатів зі зміною польових позицій, їхнього інженерного обладнання, організації маскування та бойової охорони”, – повідомили у військовому відомстві.

Основою угруповання РВСП є сучасні комплекси “Ярс” у шахтному та мобільному варіантах. “Ярс” здатний уражати цілі на дальності до 11 тис. км, він оснащений головною частиною, що розділяється, з маневровими блоками індивідуального наведення.

Редакція

Редакція “Українського репортера”