На Донбасі за добу загарбники шість разів порушували тишу, обстрілюючи й мінуючи території
У зоні бойових дій на Донбасі 22 листопада бойовики шість разів порушили режим припинення вогню, обстрілюючи українські позиції. Втрат серед українських військовослужбовців не було.
Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил у Фейсбуку.
Так, у передмісті Авдіївки ворог відкривав вогонь з автоматичного станкового гранатомета, а неподалік Новолуганського — зі станкового протитанкового гранатомета.
А в районах населених пунктів Шуми та Водяне застосували гранатомети різних систем та стрілецьку зброю. Окрім того, з боку тимчасово окупованої Ужівки у напрямку Водяного загарбники здійснили дистанційне мінування позицій українських військ, використовуючи міни ПОМ-2.
Про порушення режиму припинення вогню та використання заборонених мін загарбниками Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ. Від початку поточної доби, 23 листопада, вздовж усієї лінії зіткнення спостерігається тиша.
Від початку «перемир’я» (27 липня) і до вечора 20 листопада включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 2 492 порушення режиму тиші, зокрема 988 вибухів, 75 невизначених боєприпасів, 33 спалахи дульного полум’я, 27 освітлювальних ракет і 1 369 черг та пострілів.
В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.
Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир’я», 6 вересня, загарбники обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.
А ось 29 жовтня ворог п’ять разів порушив режим тиші, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. Таким чином, від початку «всеосяжного перемир’я» внаслідок ворожих обстрілів загинули троє українських військових.
Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.