кремль витратив військовий потенціал, можлива загальна мобілізація

За перші 100 днів загарбницької війни в Україні росія витратила більшу частину свого військового потенціалу, тому через кілька місяців їй доведеться уповільнювати наступ, крім того, в країні-агресорі можлива загальна мобілізація.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на високопоставлені джерела в ЄС.

“За словами високопоставлених європейських чиновників, знайомих із ситуацією, росія прочісує всю країну в пошуках живої сили та озброєння, у тому числі старих танків, що базуються на Далекому Сході, оскільки витратила більшу частину свого військового потенціалу за перші 100 днів вторгнення в Україну.

Внаслідок цього у рф, можливо, залишається лише кілька місяців до того, як їй доведеться призупинити “операцію” для масштабного перегрупування. Кремль також може бути змушений оголосити масову мобілізацію, чого досі президент рф володимир путін уникав, оскільки це було б рівнозначно публічному визнанню, що війна йде не так, як планувалося”.

Водночас видання зазначає, що проблеми у росії можуть виникнути не так скоро, щоб надати допомогу силам України на сході Донбасу.

За словами українських офіційних осіб, Україна, яка значно поступається в озброєнні росії, втрачає по 100 і більше людей за день, і змушена поступово здавати позиції навколо міст Сєверодонецьк та Лисичанськ.

Якщо росія візьме ці два міста – особливо стратегічно важливе місто Лисичанськ, яке все ще перебуває під контролем України, – вона фактично захопить усю Луганську область, досягнувши однієї з цілей, поставлених путіним на початку війни.

Водночас, чиновники зазначають, що прогрес росії залишається повільним.

Читайте також: 

Нагадаємо, що росія у війні в Україні вже втратила близько 32 750 військових та тисячі одиниць техніки.

Редакція

Редакція “Українського репортера”