Країни G7 схвалили декларацію з гарантіями безпеки для України

Країни «Великої сімки» на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України, яка включає гарантії безпеки.

Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

Він пояснив, що сама декларація є рамковим загальним документом. Наступний крок — укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами, об’єднаних рамками багатосторонньої взаємодії.

Зі слів очільника Офісу президента, гарантії безпеки від країн G7 передбачають:

1. Заходи з допомоги Україні в захисті себе та попередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу.

2. Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни.

3. Підтримку у притягненні рф до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання росії та збільшення її витрат на війну. Серед них:

  • подальше посилення санкційного тиску;
  • заморожування активів;
  • створення механізмів стягнення репарацій;
  • судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.

4. Подальшу підтримку демократичного розвитку України.

«Цей документ відкритий і дає можливість іншим країнам не із числа G7 долучитися до гарантій безпеки. Декларація — перший документ, який символізує наявність “парасольки” у вигляді гарантій безпеки», — додав Єрмак.

Він зазначив, що Україні важливо перемогти до саміту НАТО у Вашингтоні 2024 року, щоб підписати гарантії безпеки, які діятимуть до вступу в НАТО.

Зі свого боку, згідно з документом, Україна зобов’язується:

Робити позитивний внесок у безпеку партнерів та посилювати заходи прозорості та підзвітності щодо партнерської допомоги.

Продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, боротьби з корупцією, корпоративного управління, економіки, сектору безпеки та державного управління, які підкреслюють її відданість демократії, верховенству права, повазі до прав людини та свободи ЗМІ, а також виводять її економіку на сталий шлях розвитку.

Просувати оборонні реформи і модернізацію, зокрема шляхом посилення демократичного цивільного контролю над Збройними силами та підвищення ефективності й прозорості в оборонних установах і промисловості України.
Що передувало?

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі видання Politico повідомило, що Сполучені Штати, Велика Британія, Франція та Німеччина поспішають погодити декларацію про гарантії безпеки для України.

За інформацією видання, країни пропонували створити «парасольку» для країн, які готові надавати Україні постійну військову допомогу, навіть якщо деталі будуть відрізнятися залежно від країни.

Зі свого боку Європейська служба зовнішніх справ розробила проєкт плану, який рекомендує блоку взяти на себе зобов’язання щодо безпеки України на роки вперед, писало Politico.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *