Україна повернула тіла 19 загиблих у рашистському полоні

Україні вдалося повернути тіла 19 осіб, які загинули у полоні окупантів.

Ще чотири тіла мають повернути найближчим часом. Про це уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко заявив 12 липня під час круглого столу «П’ять років закону про правовий статус осіб зниклих безвісти: чи є прогрес?».

Це ті, хто були у полоні й там загинули. Це про те, що ми знаємо, нам ці тіла повертають. Але є таке, що нам тіла можуть і не повернути, — зазначив він.

На сьогодні зниклими безвісти внаслідок війни вважаються понад 24 тисячі осіб. При цьому 60-65% зниклих безвісти це живі люди, бо є розуміння, в яких місцях вони утримуються.

Котенко не став розкривати інформацію про те, коли та за яких обставин Україні вдалося повернути тіла загиблих у полоні українців.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 7 липня заявив, що вдалося повернути тіла українських військовополонених, загиблих у 2022 році внаслідок вибуху в колонії Оленівці на окупованій території Донецької області.

А місія Організації Об’єднаних Націй зі встановлення фактів про теракт в окупованій Оленівці жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами щодо вибуху в колонії.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Росії проти України до 6 червня 2023 року Національна поліція нашої держави відкрила 16 тисяч кримінальних проваджень через незаконне позбавлення волі та насильницьке зникнення майже 8800 мирних жителів.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *