Конфлікт на Донбасі сприяє розповсюдженню ВІЛ по Україні

Збройний конфлікт на сході України внаслідок російської агресії призвів до поширення ВІЛ-інфекції у країні, з’ясували вчені з Оксфордського університету. Вірус з Донецької та Луганської областей розійшовся  іншими регіонами країни. Результати дослідження  опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У 1990-ті роки основним шляхом поширення ВІЛ було споживання ін’єкційних наркотиків. До 2002 року заходи з боротьби з наркоманією та її профілактика дозволили знизити темпи поширення вірусу, і до 2010 року передача ВІЛ здійснювалася здебільшого при статевих контактах або від матері до дитини. До 2012 року швидкість поширення вірусу знизилася, і на 2015 рік на кожні 100 тисяч населення припадало 30 людей з інфекцією. Загалом на території України мешкали 220 тисяч ВІЛ-позитивних людей.

Російська агресія на Донбасі дала новий поштовх епідемії, ситуація з ВІЛ в Україні зараз одна з найсерйозніших в Європі. В областях, які зачепила війна, кількість ВІЛ-інфікованих людей зросла на 15-54%, зазначають дослідники. Крім того, конфлікт призвів до масової міграції населення.

Конфлікт на Донбасі розносить ВІЛ по Україні

Варто сказати, що на Донеччині та Луганщині до війни проживали чверть усіх ВІЛ-інфікованих громадян України, і бойові дії спровокували поширення вірусу звідти в інші регіони країни.

Загалом з 2014 року понад 1,7 млн людей мігрували в межах країни. Серед українців заражені  0,5% населення, тому можна припустити, що до інших регіонів з Донбасу переїхали майже 8000 людей, заражених вірусом. На обліку у ВІЛ-центрах перебувають лише 1 153 з них.

Зі сходу України вірус поширився на центральні і південні райони, дістався до Києва й Одеси. Загалом дослідження свідчить, що владі й медикам необхідно посилювати профілактичні заходи, щоб запобігти подальшій передачі вірусу.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.