“Харківські угоди”: розшукують двох ексміністрів. Суд дозволив арештувати Грищенка і Лавриновича
Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишнім міністру закордонних справ та міністру юстиції України – їх підозрюють у державній зраді.
Відомо, що слідство розпочато щодо ексміністрів періоду правління Януковича Костянтина Грищенка та Олександра Лавриновича.
Сьогодні ці двоє втекли і переховуються за кордоном, їх оголошено у розшук. Рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру екстрадиції, повідомляє Офіс Генпрокурора.
За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані, діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції та законодавства України, без фактичного розгляду проєкту угоди та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень.
Внаслідок таких дій підозрюваних та інших осіб у квітні 2010 року було погоджено, підписано та ратифіковано угоду, якою на 25 років було продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації, а також його збільшення на території АР Крим та Севастополя, замість виведення з України.
Як розповідав “Український репортер” у 2021 році, у справі про зрадницькі Харківські угоди Служба безпеки України того ж року викликала на допит п’ятьох народних депутатів..
Cлідcтво мало допитати Юрія Бойка (ОПЗЖ), Віталія Борта (ОПЗЖ), Сергія Ларіна (ОПЗЖ), Ігоря Палицю (За майбутнє) і Дмитра Шпенова (позафракційний).
Відомий політик і громадський діяч Олесь Доній вважає, що ініціаторів зрадницьких Харківських угод щодо російського флоту в Криму давно слід було притягнути до кримінальної відповідальності.
“Бо це не про “чесне голосування депутатів”, – написав тоді ж у Фейсбуку Олесь Доній. – У регіоналів не було легітимної кількості депутатів в сесійній залі. Але в них була достатня кількість карток. Отриманих в корупційний або фальсифікаційний спосіб. Щоб проголосувати чужими картками слід було отримати доступ до чужих робочих місць. І для цього відсунути депутатів з цих місць. Хто буде незгідний – бити”.
Колишній голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає, що під час так званого “голосування” за Харківські угоди в залі парламенту орудувала російська диверсійна група. Це було початком війни з Україною.
З Вікіпедії. Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (у пресі також Харківські угоди, Харківський пакт, Угода Януковича—Медведєва) — угода між Україною і Російською Федерацією, підписана 21 квітня 2010 року у Харкові Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим, згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата.
Як зазначено в самій угоді, термін перебування флоту збільшено в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.
Наприкінці березня 2021 року слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову в державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України) за погодження Харківських угод.
Читайте статтю про Азарова: Коли Азаров наїсться? Чому досі не конфісковано в дохід держави майно україноненависника? (+відео)
Генеральна прокуратура України пояснила, що Азаров звинувачується у тому, що діяв «спільно та за попередньою змовою з колишнім Президентом України (Януковичем)», та розумів, «що Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України суперечить Конституції та Закону України „Про міжнародні договори України“».
Склад злочину вбачають в тому, що 20 квітня 2010 року, перебуваючи на території Російської Федерації, Азаров «погодився на нав’язані представником іноземної держави — Президентом РФ Дмитром Медведєвим умови продовження строку перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років під приводом отримання знижки на природній газ». Із 21 квітня 2010 року по 23 квітня 2010 року забезпечив погодження проекту Угоди іншими центральними органами виконавчої влади та правоохоронними органами без фактичного розгляду цих документів уповноваженими органами. А у квітні 2010 року на закритому засіданні Кабінету Міністрів підписав розпорядження про схвалення Угоди та, в порушення закону вніс проект Угоди на розгляд Президентові України.