В Гостомелі начальник адміністрації Думенко заявив, що бойових завдань для тероборони вже немає. Можна по домівках?

В Ірпені проводиться спеціальна поліцейська операція. Місто звільнене від російських військ. Сьогодні тут працюють працівники Національної поліції України у координації з підрозділами територіальної оборони, рятувальниками та представниками місцевих органів влади.

Про це повідомив начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов.

«Дуже важливо пройти фактично кожен будинок, потрапити в кожну домівку, адже ми розуміємо, що під завалами можуть залишатися люди, в квартирах можуть перебувати одинокі люди похилого віку, які, на жаль, самостійно не могли пересуватися. Оглядаємо тіла громадян, які, на жаль, загинули, вивозимо їх до моргів для проведення судово-медичних експертиз і подальшого поховання. Наше головне завдання – врятувати людей, які залишилися в місті», – сказав Андрій Нєбитов.

Ірпінь. Фото із Фейсбук-сторінки МВС України

Як відомо, сусідній Гостомель також звільнено від рашистської орди. Гостомельчани читають інформацію про те, як чітко та злагоджено в Ірпені працюють працівники Національної поліції України у координації з підрозділами територіальної оборони, рятувальниками та представниками місцевих органів влади і, мабуть, радіють за сусідів. Але водночас і запитують, коли подібну картину “зачищення” та створення безпечного сектору будуть спостерігати і в Гостомелі?

Гостомель. Фото Тетяни Бондаренко.

Дуже добре, що в Ірпені разом з правоохоронцями пліч-о-пліч виконують важливі, ризиковані завдання також бійці територіальної оборони. Ось з кого мали би брати позитивний приклад в Гостомельській селищній військовій адміністрації.

Натомість тут спостерігаємо інше. Як переповідають місцеві мешканці, в розмові з деякими гостомельчанами  начальник селищної військової адміністрації Тарас Думенко вважає, що сьогодні бойових завдань для територіальної оборони немає (!). А відтак, мовляв, тероборонівці не повинні бути десь під ногами…

Є багато нових завдань для них? То скажіть про це воїнам, пане Думенко. Як зрозуміти його висловлювання? Чи розуміє він обсяг своїх завдань? Чи відомо йому як злагоджено діють сусіди в Ірпені? В тому числі в тісній координації з представниками місцевих органів влади, тероборонівцями. 

За цією логікою, якщо в Гостомелі нема “бойових завдань для територіальної оборони”, то що, розпустити бійців по домівках?  І це у воєнний період? Може з численими бандами мародерів в Гостомелі покінчено? Чи вже зловили всіх представників “руського міра” в Гостомелі, яких до війни тут була тьма-тьмуща?

Такі, більш ніж дивні, заяви головного очільника Гостомеля викликають не те що подив під час кривавої війни з московитськими убивцями, але й низку серйозних запитань безпосередньо до персони Думенка.

Нам невідомо хто рекомендував його на цю відповідальну посаду (хоч є інформація для певних припущень), але зате ми читаємо соцмережі – а тут вже здіймаються хвилі обурення і гострої критики з приводу того, чому після звільнення Гостомеля  не видно діяльності селищної військової адміністрації.

Чому не проводиться евакуація людей з Гостомеля? Думенко чекає, коли згоду на це дасть військове командування, коли воїни зроблять територію селища безпечною? Але ж в Ірпені не чекають, а чимдуж поспішають на допомогу стражденним (і доказ цьому – наведений вище факт). Буває, що лічені години важливі для порятунку.

Що зробив особисто Думенко, аби пришвидшити створення безпечної зони на території Гостомельської громади? До кого із військових начальників особисто звертався із цим питанням? Чи спілкувався на цю тему з начальником поліції Київщини Андрієм Нєбитовим?

Зрештою, чи відвідував він бойові позиції підрозділів територіальної оборони і чи спілкувався з бійцями з приводу актуальних проблем Гостомельської громади? Очевидно, про ці та інші не менш важливі питання керівник селищної військової адміністрації мав би інформувати жителів громади, публічно, чітко і щоденно доносити до них свою позицію.

Коли ж це станеться? Як довго Думенко буде чекати підтвердження деокупації Гостомеля? Сидіти десь у Києві й чекати? Тиждень чекати, два?

До відома Думенка. Ось відео із Фейсбука, де українські воїни розповідають про деокупацію Гостомеля.

Військовий стан у країні вимагає діяти фахово, чітко, оперативно, правдиво, винятково в інтересах народу.

Слава Україні! Героям Слава!

Фото на головній сторінці Тетяни Бондаренко.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”