Український “Нептун” зможе дати відсіч російським агресорам (+відео)

В акваторії Чорного моря на полігоні «Алібей» ракетний комплекс «Нептун» успішно вразив плавучі мішені. При цьому дальність пусків «Нептуна» складає до 100 кілометрів.

Про успішне випробування повідомив Секретар РНБО Олексій Данилов, подякувавши фахівцям конструкторського бюро “Луч”.

На фото: “Нептун” на виставці “Зброя і безпека 2019” у Києві. Фото “Українського репортера”

Нещодавно, як розповідав “Український репортер”,  Державне Київське конструкторське бюро «Луч» 30-31 березня провело чергове успішне випробування ракети «Вільха-М». Вперше в Україні в умовах замкнутого циклу досягнуто ураження цілі на відстані 120 кілометрів.

З Вікіпедії. Р-360 «Нептун» — перспективна українська протикорабельна крилата ракета. Розробляється київським конструкторським бюро «Луч» з 2014 року. Призначена для знищення кораблів водотоннажністю до 5000 тонн, і має бойову частину масою 150 кг. Ракета має дозвукову швидкість (900 км/год) та здійснює політ на надмалих висотах — кілька метрів над рівнем моря. Ракета може маневрувати під час польоту. Дальність польоту — до 280 км.

Ракета розробляється для використання з трьох платформ: корабельного, наземного і повітряного базування. 2019 року було виготовлено наземний комплекс — РК-360МЦ, до складу якого входять декілька машин: командний пункт, пускова установка, транспортно-заряджальна машина, тощо.

27 травня 2019 року на випробувальному полігоні «Алібей» в Одеській області пройшли вогневі випробування ракети, яка отримала  суттєві зміни — змінені голівка самонаведення, висотомір, стартовий двигун, крила та рулі, гіроскопи та системи навігації. Однією з найважливіших змін була нова голівка самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Була збільшена площа крил та рулів ракети, які повинні підвищити її керованість і маневреність. Новий висотомір забезпечує політ на надмалій висоті, через що супротивник має значно менше часу на виявлення, ідентифікацію та перехоплення ракети. Також ракета отримала нову електроніку, більш потужний, стартовий двигун. Нові системи навігації тепер забезпечують роботу комплексу навіть в умовах потужного використання противником засобів радіоелектронної боротьби


Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *