“Переконаний, що велика підтримка з боку США буде. І що у разі нападу Росія впаде”,- Павло Жебрівський

На загрозу широкомасштабного наступу Московії на Україну насамперед зреагували наші західні партнери: США, Велика Британія, Польща, країни Балтії, Італія. Навіть очільник Угорщини Орбан уперше наголосив, що в Європі триває «російсько-українська війна».

Це вказує на ОТВЕРЕЗІННЯ багатьох політиків. Адже російсько-українська війна – спусковий гачок, який може серйозно вдарити по усталених кордонах держав, чітко визначених після Другої світової війни.

7 грудня відбулася розмова Байдена з Путіним. Перед цим Московія спробувала нав’язати цивілізованому світові власний порядок, в якому Україна неодмінно є сферою впливу Московії.

Зрозуміло, що увага всіх українців була прикута до цих переговорів. І от Байден з Путлером перемовилися. І… неначе нічого й не відбулось. Якщо коротко: ДОМОВИЛИСЬ ДОМОВЛЯТИСЯ.

Путін повторив, що Україна – це сфера інтересів Московії, і для нього є червоною лінією кооптація України в структури НАТО. Проте Байден наголосив: повторення млявої позиції США 2014 року в 2021-2022 роках не буде. У випадку широкомасштабної агресії проти України Московія отримає економічні та політичні санкції аж до відключення від SWIFT.

Перше, що я вважаю знаковим: говорячи про мляву позицію США у 2014 році, Байден фактично визнав відповідальність Америки за неактивну підтримку України у протистоянні Московії. Друге: США будуть підтримувати Україну, надаючи всю необхідну летальну зброю для суттєвої протидії. На додачу – санкції: економічні, політичні, багатогалузеві.

Чому така однозначна позиція Байдена? Тому що сьогодні УКРАЇНЦІ ГОТОВІ ВОЮВАТИ З МОСКОВІЄЮ. Частина найбільш радикально налаштованих навіть каже так: «Досить погрожувати! Пуйло, нападай! І ми зробимо все, щоб Московська імперія розвалилася. Дістав своїми “лякалками”. Ми тебе не боїмося!» МИ ЗА УКРАЇНУ БУДЕМ ВОЮВАТИ!

Вісім років війни пробудили Дух Вольності українців. На чому базується дух вольності? Найперше – на українській ідентичності. А українська ідентичність базується на архетипі українця. УКРАЇНЕЦЬ ЗА СВОЄЮ ПРИРОДОЮ – ВОЇН. І людина вільна. Як в економічному плані («я сам собі дам раду»), так і в плані гідності.

Читайте також: Павло Жебрівський розповів, за яких умов Україна приб’є щит на брамі Кремля (+відео)

Імперії, що окуповували Україну, робили все, щоб в українцях не прокинувся Дух Воїна. Найбільш пасіонарних людей знищували. Влаштовували голодомори. «Купували» українську верхівку. Катерина II, наприклад, зруйнувала Запорізьку Січ і «купила» старшину, давши їй дворянство, маєтки та землі. Тобто імперії знищували тих, хто не готовий був продаватися, і купували тих, хто був готовий. Щоб приспати дух вольностей.

Вісім років російсько-української війни пробудили приспане. І цей процес вже незворотний. ЗСУ та пасіонарна частина українського суспільства готові знищувати агресора-нападника на кожному кроці. Новий наступ Московії став би крахом Московської імперії у її нинішньому вигляді.

Звісно ж, американці відслідковують настрої українського суспільства. Я переконаний: якби 2014 року в нас переважали войовничі настрої, то не була б такою млявою тодішня підтримка США. Байден чітко усвідомлює, що українці боронитимуть свою землю, тому й маємо серйозну підтримку США.

Обнадійливий знак: Джо Байден відрізняє ЗСУ і пасіонарну частину українців від чинної влади. Для нього це дві різні іпостасі. Що дає мені підстави так вважати? Була анонсована телефонна розмова Зеленського з Байденом перед онлайн-зустріччю з Путіним. Але перемовився лише Блінкен. Тим часом Байден особисто переговорив із британцями, німцями, французами та італійцями. І тільки аж у четвер, можливо, переговорить із Зеленським. Це як у тому фільмі: «Я тебе поцілую. Потім. Якщо захочеш».

Висновок такий: вільних духом українців США не можуть не підтримувати. Але американці продемонстрували українській спільноті водорозділ між чинною владою та громадянином-українцем.

Через те я переконаний, що велика підтримка буде. І що у разі нападу Московія впаде. Звісно, нам доведеться пройти через кров і піт. Це не означає, що всі, без винятку, мають піти на війну. На війну підуть ті, хто не піти не може. Воювати будуть ті, хто психологічно й архетипно готовий до спротиву. І цього буде достатньо.

Україна переможе! ПЕРЕМОГА БУДЕ ЗА НАМИ!

Павло Жебрівський, президент Спілки «Бойове братерство України», екскерівник Донецької військово-цивільної адміністрації, лідер партії Республіканська платформа.

Фото на головній сторінці: “Український репортер”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *