Дивіться, як у Києві громадськість судила путіна (+відео)

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента росії путіна. Відтепер диктатор має офіційний статус підозрюваного у скоєнні злочину – незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Ще до початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну кореспонденти «Українського репортера» показали імпровізований суд над воєнним злочинцем путіним. У червні 2021 року біля московитського посольства у Києві його судили громадські активісти, колишні політв’язні кремля.

Це було «засідання» “Гаазького трибуналу”. На лаві підсудних був фюрер московії. За злочини проти людства суд оголосив вирок – десять термінів пожиттєвого ув’язнення. Відбувати покарання путін буде в найстрашнішій колонії для довічно ув’язнених.

До речі, нейромережа Midjourney змоделювала і показала, як проходитиме трибунал над обвинуваченим путіним. Відповідні кадри користувачі опублікували у соцмережах. Зокрема, змодельовано не лише проведення трибуналу над путіним, а й показано, як обвинувачений у воєнний злочинах глава московії сидітиме за ґратами, чекаючи на вирок.

 

 

Читайте також: Відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – Генеральний прокурор України

Як розповідав “Український репортер”, Парламентська асамблея Ради Європи 26 січня 2023 року ухвалила резолюцію з вимогою створити спеціальний трибунал для переслідування керівництва росії і білорусі за злочин агресії.

Документ одностайно ухвалили у Страсбурзі під час зимової сесії ПАРЄ – 100 голосів за. Резолюція закликає створити спеціальний міжнародний трибунал і міжнародний механізм компенсації збитків, завданих Україні та її громадянам Росією.

Асамблея зазначає, що немає іншого міжнародного кримінального трибуналу, компетентного для судового переслідування і покарання за злочин агресії, вчинений проти України.

“Тому асамблея підтверджує свій одностайний заклик до держав-членів і держав-спостерігачів Ради Європи створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал у справі про злочин агресії проти України, який має схвалити і підтримати якомога більша кількість держав і міжнародних організацій, і, зокрема, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй”, – ідеться в резолюції.

Асамблея також наголошує, що відповідальними за злочин агресії мають бути представники керівництва як Росії, так і Білорусі. Зазначають, що Білорусь брала участь в агресії Російської Федерації проти України, оскільки вона надала можливість Російській Федерації використовувати свою територію для здійснення актів агресії проти України.

“Російських і білоруських політичних та військових лідерів, які спланували, підготували, ініціювали або здійснили ці акти і мали можливість контролювати або спрямовувати політичні чи військові дії держави, потрібно виявити і притягнути до відповідальності. Без їхнього рішення вести цю агресивну війну проти України, не було б злодіянь (воєнні злочини, злочини проти людяності та імовірний геноцид), які випливають з неї, а також усіх руйнувань, смертей і збитків, що виникли внаслідок війни”, – ідеться в документі.

У резолюції вказують, як саме має функціонувати майбутній суд. Зокрема, його юрисдикцію буде обмежено злочином агресії, вчиненим проти України, і вона поширюватиметься на агресію, яку Російська Федерація почала в лютому 2014 року. Щодо обвинувачених не мають діяти жодні імунітети, пов’язані з високими посадами у владі, ідеться в документі. Суд має розташовуватися в Гаазі, щоб забезпечити взаємодоповнюваність і співпрацю з Міжнародним кримінальним судом та іншими міжнародними судами й установами.

До створення спеціального трибуналу ПАРЄ закликає держави-члени і Раду Європи підтримати й надати конкретну експертну й технічну допомогу у створенні тимчасової міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії у тісній співпраці з Генеральною прокуратурою України.

На цю тему:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”