Відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – Генеральний прокурор України

Ордер на арешт президента росії путіна, який видав 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, дозволяє затримати його за межами РФ і передати до суду.

Про це Генеральний прокурор України Андрій Костін 17 березня написав у Facebook.

За його словами, тепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконної депортації та переміщення українських дітей. Окрім путіна, суд виписав ордер із цим обвинуваченням щодо уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

“Світові лідери тепер тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності. Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права. Вдячний за нього особисто прокурору МКС Каріму Хану”, – написав Костін.

Він зазначив, що Офіс генпрокурора тісно співпрацює з МКС щодо розслідування насильницької депортації дітей з України й передав йому вже понад 40 томів матеріалів. Загалом ОГУ зафіксував насильне вивезення окупантами приблизно 16 тис. дітей з Донецької, Луганської, Харківської і Херсонської областей, та реальна цифра може бути значно більшою.

Як пише сьогодні, 17 березня, “Український репортер”, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до Росії.

Двоє воєнних злочинців: Марія Львова-Бєлова отримує наказ від бункерного маніяка і бункерного фюрера

“путін, президент російської федерації, скоріше за все, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до росії (згідно зі статтями 8(2)(a)(vii) і 8(2)(b)(viii) Римського статуту)”, – йдеться в повідомленні пресслужби суду, на яке посилається bbc.

Йдеться про воєнні злочини, які були скоєні щонайменше з 24 лютого 2022 року.

У повідомленні Міжнародного кримінального суда зазначається, що “існують розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини” – через безпосередню участь, дії спільно з іншими людьми або ж через неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчиняли дії або допускали їх вчинення.

Нагадаємо: “Український репортер” розповідав, що воєнного злочинця путіна, який разом зі своєю клікою, розв’язав широкомасштабну війну в Україні, можуть затримати під час закордонної поїздки.

Це трапиться у тому разі, якщо буде видано секретний наказ на його арешт за воєнні злочини.

Якщо такий документ з’явиться, важливо, щоб керівництво росії про нього не знало. Про це розповів у коментарі німецькому виданню Bild розповів екссуддя Міжнародного суду в Гаазі Вольфганг Шомбург.

За його словами, путіну може загрожувати арешт кожного разу, коли він виїжджає з Росії.

Про план арешту путіна. путін повинен бути в кайданках і на лаві підсудних. Колишня головна прокурорка ООН Карла Дель Понте заявила, що світова спільнота має видати ордер на арешт кремлівського диктатора.

Вона це пояснила тим, що путін винен у військових злочинах на території України, пише “Le Temps”.

Нагадаємо: росіяни із найжахливішими подіями, які були в цих країнах.

Карла Дель Понте назвала такі військові злочини:

напади на мирних жителів;
руйнування цивільних будівель;
знищення цілих сіл;
масові поховання.

Вона вважає, що всі з цих злочинів необхідно розслідувати. Адже тільки це допоможе притягнути винних до відповідальності. Путін — військовий злочинець, сказала Карла Дель Понте. І додала, що її колишні колеги повинні зафіксувати всі порушення та затримувати всіх причетних до них. Це дозволить рухатися по вертикалі правління Кремля.

Дель Понте вважає, що згодом можна буде притягнути до відповідальності навіть головного російського тирана. Вона говорила про потенційне покарання Путіна відштовхуючись від свого професійного досвіду.

Коли почалося розслідування щодо Слободана Мілошевича, він все ще був президентом Сербії. Хто б тоді міг подумати, що колись його засудять? Ніхто, каже експрокурорка.

Проте диктатор повторює багато речей, які колись робив Адольф Гітлер. Тому для нього цілком актуальним залишається й варіант самогубства у власному бункері.

Читайте матеріал:

На запитання, можна ли затримати Путіна в Москві, екс-суддя відповів, що це дуже небезпечно, хоча подібні прецеденти в історії були.

Шомбург впевнений, що є дуже хороші перспективи організувати судові процеси над російським військовим керівництвом.

Суд над російським диктатором володимиром путіним буде швидким, бо усі докази його злочинів лежать на поверхні.

Про це в ефірі каналу Еспресо повідомив головний прокурор у справі експрезидента Сербії Слободана Мілошевича у Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії Джеффрі Найс.

У цій новині акцентується на тому фактові, що путін знав про всі злочини російської армії в Україні, тому судовий процес над ним не буде довгим. Бо якщо є достатня кількість доказів та чітка структура злочинів чи руйнування цивільних цілей, то це є порушенням кодексу правил ведення війни. Юрист зазначив, що всі бачили, що відбувалося у перші дні повномасштабного вторгнення росії до України, а путін знав, що відбувається і міг зупинити російську армію. Він робив, що хотів – здійснював злочини проти мирного населення. І це чіткий випадок, коли судовий процес не може бути довгим», – сказав Найс.

Читайте матеріал: Ворога треба знати в обличчя. Хто він, Путін (+відео)

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі надіслати місії в Бучу та інші звільнені міста Київської області для збору доказів злочинів, скоєних російськими загарбниками.

2 березня Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування можливих злочинів, скоєних в Україні.

Перше засідання Міжнародного кримінального суду відбулося 7 і 8 березня.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”