Війна в Україні завершиться завдяки двом сценаріям – глава МЗС Британії Девід Леммі

Війна в Україні закінчиться не тільки внаслідок військових дій, а й шляхом політичного врегулювання, вважає міністр закордонних справ Британії Девід Леммі.

В інтерв’ю Le Monde він підкреслив, що таке бачення ситуації у більшості партнерів України.

«Ми всі розуміємо, що це закінчиться не тільки в результаті військових дій на місцях, а й у результаті політичного врегулювання… Дуже важливо, щоб Україна отримала необхідні гарантії безпеки, і щоб російська агресія була відбита. І ми тут, у Європі, справді ясно розуміємо, що не можемо допустити ситуацію, коли війна закінчиться, а росія повернеться знову протягом деякого часу. І тому цей шлях (вступу України — ред.) до НАТО і ці гарантії безпеки матимуть основоположне значення», — заявив він.

Леммі також прокоментував нещодавні дії та заяви росії, назвавши випробування нової балістичної ракети та погрози на адресу Європи «ознакою відчаю». За його словами, такі заяви, зокрема ядерні погрози, є частиною ескалаційної стратегії російського диктатора путіна, спрямованої на залякування міжнародної спільноти.

Леммі підкреслив, що Велика Британія залишається відданою підтримці України, особливо напередодні складної зими 2025 року. Він запевнив, що країна продовжить надавати допомогу, щоб зміцнити позиції України в поточному протистоянні.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянсу необхідно змінити траєкторію війни в Україні, і для цього він має “йти далі” у своїй підтримці: “Наша підтримка України дозволила їм продовжувати боротьбу, але нам необхідно піти далі, щоб змінити траєкторію конфлікту”.

Зокрема, за словами Рютте, необхідно забезпечити критично важливу для України протиповітряну оборону і виконати зобов’язання, взяті на саміті НАТО у Вашингтоні.

“Нове командування, командування НАТО з координації безпекової допомоги та навчання, фінансове зобов’язання в розмірі 40 мільярдів євро до 2024 року і подальші заходи щодо зближення України з НАТО”, – додав він. Рютте також підкреслив, що критично важливо збільшити інвестиції та виробництво у військовій промисловості.

Генсек нагадав, що росія у війні проти України використовує північнокорейську зброю і війська, іранські безпілотники та китайські товари подвійного призначення для своєї оборонної промисловості.

“Це небезпечне розширення війни і виклик глобальному миру і безпеці… Доброю новиною є те, що в особі НАТО у нас є альянс, який нам потрібен для захисту кожної п’яді нашої території”, – зазначив він.

Крім того, стало відомо, що в Парламентській асамблеї НАТО ухвалили резолюцію про допомогу Україні, яка, зокрема, передбачає надання Києву ракет середньої дальності (від 1000 до 5 500 кілометрів), зокрема типу Tomahaw.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *