Які наукові досягнення минулого року були найдивнішими?
Кожен день в світі публікують результати тисяч наукових досліджень. Щоб отримати їх, вченим іноді доводиться робити досить дивні зі звичайної точки зору речі – обтягувати бочки шкурами зебр, спостерігати за дефекацією вомбатів або показувати дельфінам мультфільми. РІА Новини вибрало дивні і несподівані наукові роботи 2018 року.
Загадка смугастості зебр
Шведські і угорські вчені чотири місяці регулярно вимірювали температуру металевих бочок, обтягнутих шкурами зебр і коней різного забарвлення, і з’ясували, що чорні бочки нагріваються сильніше за інших, а білі залишаються найбільш холодними. І це повністю відповідає законам фізики.
На підставі отриманих даних дослідники прийшли до висновку, що чорно-біле забарвлення не охолоджує зебр, як вважалося раніше.
Велосипеди та імпотенція
Співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) виявили: якщо часто їздити на велосипеді, то можна травмувати промежину, що згодом призведе до до імпотенції, у чоловіків.
На думку вчених, в усьому винне велосипедне сидіння. У цьому дослідженні взяло участь 29 чоловіків і десять жінок, які протягом декількох днів справно крутили педалі в лабораторних умовах.
Фекалії вомбата на службі людства
Американські та австралійські дослідники зрозуміли, чому у вомбата «квадратні» фекалії. Цей сумчастий звірок – єдиний на Землі випорожнюється кубиками. Виявилося, що вся справа в кишечнику – завдяки різномц ступеню еластичності його стінок, екскременти здатні перетворюватися в цеглинки зі стороною в два сантиметри.
Автори роботи впевнені, що їх відкриття має практичну користь для промислового виробництва предметів кубічної форми з м’яких матеріалів.
Дельфіни полюбили мультики
Американські зоологи, показуючи на протязі декількох днів дельфінам дитячі мультфільми та документальне кіно про тварин, з’ясували, що мультики найбільше подобаються цим самцям, а рівень зацікавленості залежить від виду.
Так, крупнозубі дельфіни (Steno bredanensis) виявилися більшими шанувальниками блакитних екранів, ніж афаліни (Tursiops truncatus).
Також самці довше дивилися телевізор і реагували емоційніше, аніж самки.
Хто вище мітить
Дослідники з Корнельського університету (США), протягом місяця спостерігали за шістьма десятками собак різних порід і розмірів, і виявили, що маленькі пси під час сечовипускання намагаються направити струмінь вище, ніж їхні більші родичі.
Дрібні тварини задирають задню лапу під більшим кутом, і, відповідно, пахуча мітка, по якій пси пізнають один одного, виявляється трохи вище.
Вчені запропонували три ймовірних пояснення цього феномена. Коротуни хочуть обдурити родичів, перебільшивши свій розмір, і таким чином уникнути конфліктів. Або справа в анатомії – великі пси менш гнучкі, ніж маленькі, тому не здатні високо підняти лапу, навіть якщо захочуть.
Восьминоги під кайфом
Американські біологи перетворили декількох особин каліфорнійського восьминога (Octopus bimaculoides) в наркоманів, щоб зрозуміти, як екстазі діє на цих тварин.
Вчені поміщали самців в трикамерний акваріум: сам восьминіг знаходився в центральній частині, а ліворуч і праворуч від нього розташовувалися незнайомі предмети і його “родичі” (самка або самець).
Тверезий восьминіг більше уваги приділяв “прекрасній дамі”, однак, скуштувавши екстазі, він ставав більш комунікабельними і більше цікавився родичем однієї з ним статі.
Вчені припустили, що у безхребетних, як і у людей, за соціальну поведінку відповідає серотонинергична система, на яку і впливає наркотик. А значить, такий тип регуляції еволюційно більш давній, ніж вважалося раніше.
Ось такі дивні дослідження, виявляється, проводять у світі учені.