Вперше у світі побудували автомобільну розв’язку на дні Атлантичного океану
На Фарерських островах завершився основний етап побудови тунелю Естуройартуннлінн, що з’єднує два найбільші острови архіпелагу. Цей тунель містить кругову розв’язку — першу у світі, побудовану на дні Атлантичного океану.
Про це повідомляє видання Local.fo.
Фарери — це архіпелаг з 18 островів. Усі, крім одного, є населеними, тому питання транспортного сполучення між ними — ключове для регіону. У 2002 році на Фарерах ввели в експлуатацію перший підводний тунель довжиною 4,9 кілометра, що з’єднує головний острів архіпелагу Стреймой з островом Вагар.
Чотири роки потому на островах був відкритий другий підводний тунель довжиною 6,2 кілометра між островами Естурой і Бордо.
Будівництво тунелю Естуройартуннлінн почалося у 2017 році. Він сполучить Стреймой із двома частинами Естуроя, розділеними невеликим затокою. Таким чином тунель складатиметься одразу з трьох окремих доріг. Вони будуть з’єднуватися за допомогою кругової розв’язки, яка розташовується на глибині понад 180 метрів від рівня Атлантичного океану.
У кінці листопада 2020-го оздоблення розв’язки було повністю завершене. Її художнє оформлення, що складається зі скульптур і спеціального освітлення блакитного кольору, зробив фарерський художник Трондур Патурссон.
Загальна протяжність Естуройартуннлінна становить 11,2 кілометра — після введення в експлуатацію він стане другим за довжиною тунелем у світі, прокладеним під водою, після тунелю Рифаст в Норвегії.
Спочатку планувалося, що тунель почне роботу в перші місяці 2021 року. Однак тепер влада розраховує, що це відбудеться з випередженням терміну — вже 19 грудня. Завдяки тунелю шлях жителів сіл на Естурой до Торсхавна — головного міста Фарерських островів — скоротиться з 55 до 17 кілометрів.