В Казахстані затримали ексначальника Комітету національної безпеки Масімова

В Казахстані тривають арешти – затримано колишнього очільника Комітету національної безпеки Каріма Масімова, якого підозрюють у державній зраді. В буцегарні опинилися й деякі інші ексначальники, прізвища й посади яких поки що не повідомляють.  

Масімова було призначено керувати КНБ у 2016 році, зхвільнено у 2022-му. З  2007 по 2012 роки і з 2014 по 2016 роки він працював на посаді прем’єр-міністра.

У січні цього року до Казахстану ввели свої війська Росія і низка її країн-сателітів. Російська армія цілодобово перекидає своїх вояків до Казахстану – ці завдання виконує спеціально створена повітряна армада із понад 70 літаків Іл-76 і п’яти Ан-124.

В Казахстані затримано понад чотири тисячі протестувальників (влада назвала їх “терористами”), є десятки вбитих. За допомогою російських військ режим роздушив народний бунт.

Президент Касим-Жомарт Токаєв віддав наказ стріляти у мітингарів без попередження, він відмовився від діалогу з опозиціонерами, назвавши їх злочинцями і бандитами. Він подякував Путіну за військову допомогу.

Нагадаємо: в Казахстані з 2 січня спалахнули потужні акції протесту, люди вийшли на вулиці з вимогами знизити ціни на газ. Злякавшись всенародного бунту, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня відправив уряд у відставку. Економічні вимоги протестувальників почали переростати в політичні.

Бунти в Казахстані називають “газовими” протестами, тривають з 2 січня. Вони розпочалися у місті Жанаозені Мангістауської області після космічного стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. З нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27).

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв вклонився Кремлю і попросив глав країн ОДКБ надати допомогу Казахстану. Він порівняв протести з терористичною загрозою.

З Вікіпедії.

Карім Масімов народився 15 червня 1965 року в місті Цілинограді, Казахська РСР. У 1982 році закінчив фізико-математичну школу-інтернат в Алма-Аті. Закінчив Університет дружби народів ім. Патріса Лумумби, потім Казахську державну академію управління. Вивчав китайську мову в Пекінському інституті мови, стажувався в Юридичному інституті Уханьского університету і в Колумбійському університеті. Фахівець з міжнародного права, економіст. Доктор економічних наук. Володіє казахською, російською, англійською, китайською та арабською мовами. Президент Федерації тайського боксу Республіки Казахстан.

Нагороди: Орден «Перший Президент Республіки Казахстан — Лідер нації Нурсултан Назарбаєв» (2010), Орден «Курмет» (2004)
Орден Федерації (Order of Federation) (ОАЕ, 2010).

На фото: Карім Масімов (у центрі). 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *