Президент Казахстану попросив у Путіна військової допомоги

Путіна попросили направити до Казахстану своє військо. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв вклонився Кремлю і попросив глав країн ОДКБ надати допомогу Казахстану. Він порівняв протести з терористичною загрозою.

“Покладаючись на договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до глав держав ОДКБ ( Організації Договору про колективну безпеку – Вірменія, Білорусь, Киргизстан, Росія, Таджикистан та Казахстан. – Ред.) надати допомогу Казахстану у подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не є загрозою, це підрив цілісності держави і найголовніше – це напад на наших громадян, які просять мене, як главу держави, терміново надати їм допомогу.

Мій конституційний обов’язок у тому, що я повинен дбати про благополуччя, спокій та безпеку наших громадян. Тому звернення до сторін щодо організації Договору про колективну безпеку вважаю абсолютно доречним, своєчасним”, – повідомляє Tengrinews.kz

За словами Токаєва, “терористичні банди є, по суті, міжнародними”. Мовляв, “вони пройшли серйозну підготовку за кордоном, і їхній напад на Казахстан можна розглядати і потрібно розглядати як акт агресії”.

В Казахстані економічні вимоги переросли в політичні – протестувальники вимагають повного перезавантаження влади, зокрема відставки президента, голови Ради безпеки, уряду та парламенту.

Як повідомляє видання НЕХТА в Telegram, висунуто такі вимоги:

негайне звільнення всіх політв’язнів;
повна відставка та складання повноважень президента, голови Ради безпеки, уряду та парламенту;
політичні реформи: створення тимчасового уряду з авторитетних та публічних громадян – учасників опору в Казахстані, проведення силами тимчасового уряду вільних виборів.

Головною умовою політичних реформ є – неухильна підтримка цінностей демократії та дотримання прав людини, визнання років правління СРСР злочином проти народів пострадянської імперії, засудження військової агресії проти України та анексії Криму, вихід зі складу СНД, ЄАЕС та інших союзів з Російською Федерацією.

Сьогодні оператор “Казахтелеком” відключив інтернет по всій країні. З перебоями працює мобільний зв’язок.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив режим надзвичайного стану у столиці Нур-Султані.

За даними ЗМІ, невідомі захопили кинуту військовими вогнепальну зброю та відкрили стрілянину біля адміністрації Алмати.

Вогонь відкрили й силовики, які перебувають у будівлі колишньої президентської резиденції.

Репортери повідомляють про поранених.

Нагадаємо: в Казахстані з 2 січня спалахнули потужні акції протесту, люди вийшли на вулиці з вимогами знизити ціни на газ. Злякавшись всенародного бунту, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня відправив уряд у відставку. Економічні вимоги протестувальників почали переростати в політичні.

Бунти в Казахстані називають “газовими” протестами, тривають з 2 січня. Вони розпочалися у місті Жанаозені Мангістауської області після космічного стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. З нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27).

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *