Казахстан у вогні масових протестів. Народ змусив владу знизити ціни на газ (+відео)

В Казахстані спалахнули потужні акції протесту, люди вийшли на вулиці з вимогами знизити ціни на газ. Злякавшись всенародного бунту, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня відправив уряд у відставку. Економічні вимоги протестувальників почали переростати в політичні.

Бунти в Казахстані називають “газовими” протестами, тривають з 2 січня. Вони розпочалися у місті Жанаозені Мангістауської області після космічного стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. З нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27).

4 січня було оголошено про зниження ціни на скраплений газ до 50 тенге за літр для Мангістауської області, однак розлючений народ це не заспокоїло. Майже у всіх великих містах Казахстану, зокрема і в столиці місті Нур-Султан, були сутички між протестувальниками  та поліцією, спецпризначенцями. В Алмати та в Мангістауській області запровадили надзвичайний стан. Режим наказав військовим вивести бронетехніку на вулиці.

https://twitter.com/i/status/1478421671480602628

Поліція жорстко намагалася придушувати протести спецзасобами, зокрема кидала світлошумові гранати. Водночас проестувальники підпалювали поліцейські машини.

Фото на головній сторінці: Reuters

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *