Ув’язнених журналістів Сущенка і Семену номінували на премію ЮНЕСКО

Міністерство інформаційної політики спільно з вітчизняним МЗС номінували українського журналіста і політв’язня Романа Сущенка, а також – його колегу, кримського репортера, засудженого до умовного терміну на півострові, Миколу Семену на премію ЮНЕСКО зі свободи слова.

Про висунення обидвох журналістів повідомила заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, – передає “Укрінформ“.

Це премія Гільєрмо Кано. Цим жестом в Україні висловлюють підтримку засудженим журналістам.

“Ми не знаємо, чи вони отримають цю нагороду, але навіть номінації цих журналістів – це така ознака нашої підтримки цих людей, які сьогодні перебувають у неволі”, – додала Джапарова.

Нагадаємо, що українського журналіста, політв’язня Романа Сущенка затримали та арештували у Москві 30 вересня 2016 року.

Росія звинуватила його у шпигунстві на користь України. Московський суд засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, згодом цей вирок визнав законним Верховний суд РФ. Покарання бранець відбуває у колонії  селища Утробіно Кіровської області Росії.

Микола Семена – український і кримський журналіст. Окупанти засудили його за те, що він не визнає анексію Криму Росією.

У вересні 2017 року російський суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки й забороною займатися публічною діяльністю три роки. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Довідково: Премія свободи преси ЮНЕСКО має ще одну назву – премія імені Гільєрмо Кано.

Її заснували у 1997 році та вручають щорічно.

Нагорода вшановує особу, організацію або установу, які зробили видатний внесок у захисті та сприянні свободи преси в будь-якій точці світу, особливо коли це було досягнуто перед обличчям небезпеки. Премія названа на честь Гільєрмо Кано, колумбійського журналіста, який був убитий перед офісом газети, у якій працював, 17 грудня 1986 року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *